"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

drop podin aseistus?

Miniatyyrien maalaukseen, konvertoimiseen sekä maastontekoon liittyvät kinkkiset kysymykset ja ongelmat.
Avatar
Hemmo
Viestit: 392
Liittynyt: Ke 30.11.2005 10:55
Paikkakunta: Jyväskylä
Viesti:

drop podin aseistus?

Viesti Kirjoittaja Hemmo »

Tätä drop podia tehdessäni vastaan tuli pikkuinen ongelma: podissahan on siis storm bolter mutta en keksi paikkaa johon sen laittaa. loogisintahan olisi että niiden aukeavien ovien sisäpuolelle mutta kun en tee ovista aukeavia niin... kenelläkään ideoita?
Avatar
Matti N
Ylläpitäjä
Viestit: 2864
Liittynyt: Ma 20.05.2002 15:51

Viesti Kirjoittaja Matti N »

Nosiis. Asiahan nyt on niin että vain sinä tiedät mihin saat stormboltterisi omassa podissasi mahtumaan.

Lisäksi, aika nillitykseksi menee, jos joku valittaa siitä ettei sitä näy modelissa. Johan sellanen nyt hajois täysin, jos se olisi siinä ulkopuolella kun podi lentää ilmakehän (tai muun vast.) läpi.

Selitykseksi minulle kelpaisi että se on siellä sisällä, muttakun ei tästä saa luukkuja auki.. :) (Podit siis erikoistapauksena kun ei ole ostettavaa mallia muuten kuin FW:ltä.)
Avatar
Hemmo
Viestit: 392
Liittynyt: Ke 30.11.2005 10:55
Paikkakunta: Jyväskylä
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Hemmo »

Kiitän. Näin tehdään
Anaheim
Viestit: 3284
Liittynyt: Pe 21.01.2005 10:44
Paikkakunta: Tre

Viesti Kirjoittaja Anaheim »

Hemmo kirjoitti:Kiitän. Näin tehdään
En ole ihan varma, mutta mielestäni forgen drop pod versioinnissa ei ole aseita (deathwing podit eriasia), eli storm boltter on vain GeeWeen yritys erottaa se forgen podista.

Muistaakseni fluffissakaan aseita ei esiinny.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maalaus, konverttaus ja maiseman teko”