"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

dark eldareilla alottaminen.

Aloittelijoille ja vasta-alkajille tarkoitettu palsta, jossa uskaltaa kysyä vähän yksinkertaisempiakin asioita pelistä ja pelaamaan ryhtymisestä ilman tönimistä. Kokeneet vastaavat.
hirttopuu
Viestit: 498
Liittynyt: To 23.02.2006 17:33
Paikkakunta: turku

dark eldareilla alottaminen.

Viesti Kirjoittaja hirttopuu »

veljeni päätti aloittaa dark eldareilla, hän osti huuto netistä halvalla noin 30 warrioria, raiderin(mukana osia joilla muuttaa ravageriksi), 3 jetbikea, talos, dark eldar lord, Haemonculus, 2 Incubia ja jotain joita en erottanut. ( vertasin ukkoja siis gw n sivulla oleviin kuviin ja nimiin)

saakos noista väsättyä edes jonkinmoisen armejan. codexia ei olla vielä ostettu. viestin voi myös tulkita kysymykseksi ''oliko hyvä ostos''.
ja mitäs tähän kirjoittaisi
Avatar
Half-breed
Viestit: 10351
Liittynyt: Ma 01.03.2004 11:11
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja Half-breed »

No tuosta puuttuvat ne must Deldarien ostot, eli Wychit ja paljon Raidereita, joilla nämä viedään klosikseen. Näitä tuo paketti huutaisi mukaan, niin eiköhän sitten ole jo edes kohtuullinen armeija hyppysissä.
2014 bänniä jo yhteensä ~3,5 kuukautta. Yrittäkää pistää paremmaksi.
Avatar
samppuliini
Viestit: 1056
Liittynyt: To 26.01.2006 16:31
Paikkakunta: Riihimäki

Viesti Kirjoittaja samppuliini »

+dark lance jätkät normi squadeihin.
Warhammer 40k 5.th edition Tyranids W/25 D/11 L/14

Playing Warhammer is just like making love. It's usually done on a table and afterwards you always feel great shame.
hirttopuu
Viestit: 498
Liittynyt: To 23.02.2006 17:33
Paikkakunta: turku

Viesti Kirjoittaja hirttopuu »

isokos normi squadi on?
ja mitäs tähän kirjoittaisi
Avatar
Barnabas
Viestit: 1224
Liittynyt: Pe 01.12.2006 21:10

Viesti Kirjoittaja Barnabas »

10 - 30 jannuu
Avatar
Z7-852
Taisteluraporttikilpailun voittaja
Viestit: 3568
Liittynyt: Su 26.09.2004 18:49
Paikkakunta: Jyväskylä/Pyhtää

Viesti Kirjoittaja Z7-852 »

Dark eldar squadeissa on kaksi järkevää ryhmä kokoa:
10+2 dark lance (AT jalkaryhmä) tai
5+raider+disingerator+heavy ja special ase(+night shield/terrofex) on nopea AT tai AI ryhmä.

Itse harrastan ainoastaan jälkimmäisiä ja toimivat hyvin kunhan ne pitää hyvin väljänä muodostelmana ettei ordancet pääse syömään.

Ostos on ihan hyvä mutta tarvitset siihen vielä seuraavia:
Lisää raidereita, lisää incubeja (4 kokonaisuudessaan on aika hyvä), warrioreiden erikoisaseita (blastereita, splinter cannoneita ja dark lanceja) ja ryhmän grotesqueita jotka laitat yhteen haemonculuksen kanssa raideriin. Jos kiinnostaa niin minulla on noista lähes kaikkia ja voisin myydä koko armeijani.

Laita YV niin kerron mitä minulla on laatikoissa.

Nimimerkillä: Viivakoodi Deldareita nyt neljättä vuotta.
hirttopuu
Viestit: 498
Liittynyt: To 23.02.2006 17:33
Paikkakunta: turku

Viesti Kirjoittaja hirttopuu »

kiitos, ne joita en aluki tunnistanut näyttäisi olevan 1 Wych Succubus ja 2 Wyches. mukana tuli myös isompia metallisia aseita, jotka saattavat olla dark lanceja (piippu ainakin samannäköinen, vai onko kaikissa?)

ja juu niinkun aikasemmin sanoin niin kyseessä on veljeni armeja joten kysäisen häneltä ne osto jutut. ja tosiaan ensin se codex täytyy ostaa.
ja mitäs tähän kirjoittaisi
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Perusteet”