"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Empire 500pistettä

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Sipuli-Sorsa
Viestit: 21
Liittynyt: Ma 04.06.2007 09:57

Empire 500pistettä

Viesti Kirjoittaja Sipuli-Sorsa »

No päädyin aloittamaan empire armeijaa, mutta en ole vielä ostanut ukkoja tai armybookkia. Haluaisin suunnitella armeijan aika huolella ennekuin menen ostamaan mitään.

Hero
Captain (50)

Core
19x Swordmen (114) 10 Crossbowmen Detachment (80)
12x Swordmen (72) 5 Halberdiers Detachment (25)

Rare: Hellblaster volley gun (110)

Miehiä: 50 (mukaan lukien artillery crew)

(451) Lopuilla pisteillä hankin commandit ryhmiin ja kapteenille. Olen valmis muokkaamaan listaa aika paljon tarpeen tullen. Kapu menee toiseen miekkamies ryhmään. Mielipiteitä ja vinkkejä kiitos.
Viimeksi muokannut Sipuli-Sorsa, Ke 13.06.2007 20:46. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
Avatar
Isompi Arska
Viestit: 1406
Liittynyt: Ke 21.03.2007 22:34
Paikkakunta: Helsinki

Re: Empire 500pistettä

Viesti Kirjoittaja Isompi Arska »

hellstorm on aika epätarkka tälläsissä pikku peleissä, kun on vaan yks tai kaks yksikköö johon sillä on järkevää yrittää osua, ja sekin on vaikeaa. isoimmissa peleissä hellillä osuu helpommin kun on enemmän yksikköja lähekkäin. suosittelisin hellstormin tilalle jotain muuta sotakonetta, vaikka hellblasteria. sillä ei ehkä ole kovin suuri kantama mutta tappaa yhtä hyvin kun ampumaan pääsee :) .

Lisäksi pistolierit on varmaan turhia, niiden tilalle voisi ottaa vaikka handgunnereita tai jotain muita ampujia. pistolierit on aika turhia pienessä pelissä, ku niillä on vaan huono kantoinen pistooli ja ne on aika huonoja lähiksessäm, kun nykyään ne ei enää pysty käyttää kahta asetta hevosen seläst niinku enne.

swordman yksikköjä paljon suuremmiksi! 10 tallataan mutaan melkein heti! voisit lyödä ne yhteen ja laittaa full commandin. detachmenttien kokoa vai silloin myös lisätä ja se olisi tosi järkevää. pisteitä fullikseen ja detuihin irtoisi hellstormin vaihtamisesta johonkin pisteissä halvempaan ja pistolierojen pois heittämisestä. niilä lopuilla sitten kapulle kamaa ja niitä ampujia josta aikasemmin mainitsin :)
Sipuli-Sorsa
Viestit: 21
Liittynyt: Ma 04.06.2007 09:57

Re: Empire 500pistettä

Viesti Kirjoittaja Sipuli-Sorsa »

Okei... Täytyyy taas alkaa suunnitella :P ja kalastaa vähän pisteitä Hesan Gw:stä.
Ja sit viel se, että vihollisiksi tulee nyt eniten Gobboja/örkkejä (hyvä pelaaja) ja sitten ei ihan niin usein Skavenia ja Dwarffeja (huonoja pelaajia). Merkkasin sitten vain tuon huonon/hyvän koska ne huonot pelaajat olen voittanut vaikka pelasin 500pts pienemmällä armeijalla.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”