Tiamat kirjoitti:Myös perusjampat ovat saaneet lisää roolia, etenkin normaalit poitsut ovat nykyään kovia jamppoja saadessaan aina s4:sen combatin ekaksi vuoroksi.
No eihän ne nyt ihan aina saa, keihäillä ne iskee ihan s3:lla.
Eipä Tiamantin tekstiin voi lisätä muuta kuin, että big'uneista on tullut hirmu kalliita, että ne katoaa ainakin minun listastani pysyvästi. Borcit ovat parantuneet armed da theef:in ansiosta huomattavasti, mutta samalla kallistuneet 3p. Eipä tuo kuitenkaan paljoa haittaa kun kovia ne kuitenkin ovat. Normi possupojat ovat tulleet huonommaksi hintansa takia, joten noita savageja yleensä käytetään, koska chargessa ne jyrää edestäkin monen yksikön. Trolleista sitten sen verran vielä, että ne ovat tulleet todella hyviksi. Olkootkin vain typeriä, mutta kun unit size on +1 niin siitä voi saada aika kiusan. 10p hinnasta poies ja parannetun regenration säännön avulla ainakin minun listasta löytyy usein. Kyllä örkeistä saa edelleen voittajan armeijan, jos sitä haluaa ja paljon monipuolisemman kun on monstereita ja ties minkälaisia ratsuja kullakin.
7th edikka on tullut jo, joten eiköhän se ole lähellä ja säännöt pysyneet melko samana. Uusia armeijoita ei kaip ole tulossa, mutta alkaa tuntumaan siltä, että DOWi saisi oman kirjansa ja tulisi lailliseksi ja jossain sotussa oli huhu, että kaaoskäpsät tulevat -08.
Soturin ei tarvitse vuodattaa verta voittaakseen taistelun.
- Sinitähti