Saako hyppygeneraattori selässä juosta?
- Lihamestari
- Viestit: 2758
- Liittynyt: Pe 04.02.2005 11:49
- Paikkakunta: Valkeakoski
Saako hyppygeneraattori selässä juosta?
Tuli tuossa Eldarien listaa tehdessä yhtäkkiä kauhea "täh" -fiilis, kun Autarchia varustelin. Kun nyt jäi pieni epävarmuus kaivertelemaan, niin saako Hyppygeneraattorilla varustettu Autarchi Fleettiä?
Maailmojen Tuhoaja, Elävien Jumala, Taivaankannen Kannattaja, Vuori Kultainen,
ne nimiä on vain ja nimet otetaan nyt pois!
Jos kasvoillesi lankeat,
se mitä pelastaa?
ne nimiä on vain ja nimet otetaan nyt pois!
Jos kasvoillesi lankeat,
se mitä pelastaa?
Re: Saako hyppygeneraattori selässä juosta?
Katselin codex:a sekä sääntökirjaa ja en huomannut mitään mikä estäisi Autarchia tekemästä niin. Eli kyllä saa. Korjatkoon joku jos olen väärässä.Lihamestari kirjoitti:Tuli tuossa Eldarien listaa tehdessä yhtäkkiä kauhea "täh" -fiilis, kun Autarchia varustelin. Kun nyt jäi pieni epävarmuus kaivertelemaan, niin saako Hyppygeneraattorilla varustettu Autarchi Fleettiä?
- The Warmaster
- Viestit: 948
- Liittynyt: Pe 02.02.2007 18:52
- Paikkakunta: Turku
Re: Saako hyppygeneraattori selässä juosta?
Samaa mieltä. Warp spiderit eivät voi käyttää fleettiä, koska ovat niin raskaassa varustuksessa. Autarkki taas on... no, se on "äijä".
Re: Saako hyppygeneraattori selässä juosta?
Käsittääkseni saa.
- Half-breed
- Viestit: 10351
- Liittynyt: Ma 01.03.2004 11:11
- Paikkakunta: Turku
Re: Saako hyppygeneraattori selässä juosta?
Tämä on oikeastaan samalla harmaalla alueella, kuin Farseer prätkällä, sillä Farseeriahan ei ole kielletty juoksemasta prätkän kanssa. Kuitenkin kun GW:n linja nykyään on tuo RAW, joten kun Autarchia ei ole tosiaankaan kielletty juoksemasta hyppyrepun kanssa, niin juoskoon sitten vaan.
2014 bänniä jo yhteensä ~3,5 kuukautta. Yrittäkää pistää paremmaksi.