"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Thorek ja Kraggi

Warhammer FB -pelin säännöt ovat yleensä hieman tulkinnanvaraiset. Tällä palstalla keskustellaan eri sääntöjen toteutuksesta, tulkinnoista sekä mahdollisista ongelmatilanteista.
Avatar
Rautamaha
Viestit: 563
Liittynyt: To 29.09.2005 18:54
Paikkakunta: Joensuu

Thorek ja Kraggi

Viesti Kirjoittaja Rautamaha »

Siis, jos Kraggi on elossa ja Thorek feilaa jonkun runen hakkaamisen.Eli jos Thorekin miscastissa viskataan vaikka 4, niin
tuleeko sitten siitä 3?
Ja jos viskaa yhen, niin tuleeko siitä 0 ja sitten ei tapahdu mitään?
Fellows, there's a troll among us.
Avatar
Half-breed
Viestit: 10351
Liittynyt: Ma 01.03.2004 11:11
Paikkakunta: Turku

Re: Thorek ja Kraggi

Viesti Kirjoittaja Half-breed »

Ainakin kun viimeksi tarkistin, niin 4-1=3 ja tuohon toiseen löytyy vastaus ihan sieltä "Assistant at the forge." -säännön lopusta.
2014 bänniä jo yhteensä ~3,5 kuukautta. Yrittäkää pistää paremmaksi.
Avatar
Viiksivallu
Viestit: 650
Liittynyt: Pe 07.05.2004 19:35
Paikkakunta: Joensuu

Re: Thorek ja Kraggi

Viesti Kirjoittaja Viiksivallu »

Voinen lisätä, että jos viskaat 1-2(1-1=0 ja 2-1=1) tulos on sama kuin heittäisit ykkösen siihen "missfireen".
Munkki on upporasvassa paistettu pullataikinasta valmistettu makea leivonnainen. Munkkileivonnaisten yleisin muoto on pallo, jonka sisällä on hilloa tai muuta makeaa täytettä.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Säännöt”