"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

rhinot ja korjaus

Aloittelijoille ja vasta-alkajille tarkoitettu palsta, jossa uskaltaa kysyä vähän yksinkertaisempiakin asioita pelistä ja pelaamaan ryhtymisestä ilman tönimistä. Kokeneet vastaavat.
GrandMaster Azrael
Viestit: 1
Liittynyt: Su 07.10.2007 12:08
Paikkakunta: somero

rhinot ja korjaus

Viesti Kirjoittaja GrandMaster Azrael »

toimiiko razorback windigator ja predator samalla rhinon special rulella korjaus. eli lasketaanko edellä manitut rhinoiksi korjauksen yhteydessä tai voiko niitä edes korjata ilman thec marineja
Avatar
Azured
Viestit: 420
Liittynyt: Ma 27.09.2004 17:59
Paikkakunta: Tarokeen

Re: rhinot ja korjaus

Viesti Kirjoittaja Azured »

Razorback, Vindicator ja Predator ovat kaikki omia ajoneuvojaan vaikka perustuvatkin Rhinon pohjamallille, eikä Rhinon Repair-erikoissääntö päde niihin. Rhino on siis selkeä poikkeus ajoneuvojen korjaukseen, sillä sitä voi ainoana yrittää korjata ilman Techmarineita.
"Where is this Emperor now, when you have need of him, human?"
-Shas'la T'au Kais, Fire Warrior
Avatar
Guardsniper
Viestit: 1509
Liittynyt: To 01.02.2007 15:18
Paikkakunta: Hämeenlinna

Re: rhinot ja korjaus

Viesti Kirjoittaja Guardsniper »

GrandMaster Azrael kirjoitti:toimiiko razorback windigator ja predator samalla rhinon special rulella korjaus. eli lasketaanko edellä manitut rhinoiksi korjauksen yhteydessä tai voiko niitä edes korjata ilman thec marineja
Jos niitten kohdalla siel kodeksissa on semmonen erikoissääntö, että voi korjata... eli EI. Ainoo asia mitä voit marsuilla korjata ilman techmarsua on rhinon immotus. Menee vähän sinne asteikolle, "voikos bassulla transporttaa jalkaväkee kun chimeraan saa laittaa 12 miestä".
Ostan necromundaa, mordheimia, epicciä ja BFG:tä.
YV tavoittaa.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Perusteet”