"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Cleanse and purify

Warhammer 40.000 -pelin säännöt ovat yleensä enemmän tai vähemmän tulkinnanvaraiset. Tällä palstalla keskustellaan eri sääntöjen toteutuksesta, tulkinnoista sekä mahdollisista ongelmatilanteista.
Avatar
meny
Viestit: 551
Liittynyt: To 28.09.2006 16:51
Paikkakunta: Pirkkala

Cleanse and purify

Viesti Kirjoittaja meny »

Itse asiassa suomennosapua tarvitsen. Eli codexissa sanotaan "may replace his missile launcher with a flamer" niin tarkoittaako tuo sitä että ostetaan ensin modelille missile ja korvataan se flamerillä, jolloin maksetaan missilen piste hinta vai maksetaanko siitä suoraan flamerin pistehinta?

EDIT: Voisihan tämä perusteisiinki kuulua (en ole varma), mutta laitoin jo tänne.
Modet siirtäköön jos tarvis on.

EDIT2: Tästä voi tietenkin olla jo aihe olemassa, mutta haku ei osoittanut yhteistyökykyisyyttä.
venäläinen paita kirjoitti: VODKA: connecting people
Avatar
The Captain
Valvoja
Viestit: 12979
Liittynyt: Ke 07.08.2002 15:07
Paikkakunta: Kouvola

Re: Cleanse and purify

Viesti Kirjoittaja The Captain »

Käytännössä tarkoittaa sitä, että ryhmän ensimmäinen flameri maksaa sen, mitä normaali flameri, ja jos yksikköön haluaa toisen fleimerin, se maksaa missile launcherin hinnan, ja tällöin ei saa enää raskasta asetta.
-Miksi Jeesuksen ja Marian päät loistavat valoa?
-Niillä on suvussa halogeenejä.
Avatar
meny
Viestit: 551
Liittynyt: To 28.09.2006 16:51
Paikkakunta: Pirkkala

Re: Cleanse and purify

Viesti Kirjoittaja meny »

The Captain kirjoitti:Käytännössä tarkoittaa sitä, että ryhmän ensimmäinen flameri maksaa sen, mitä normaali flameri, ja jos yksikköön haluaa toisen fleimerin, se maksaa missile launcherin hinnan, ja tällöin ei saa enää raskasta asetta.
Tuollain olisin laittanutkin, mutta näin listan missä oli 2 normaalihintaista plasmaa tacticalissa, joten epäilykset heräsivät. Kiitos vastauksesta.
venäläinen paita kirjoitti: VODKA: connecting people
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Säännöt”