Half-breed kirjoitti:Ja spessuja ei tueta
Jospa tämän pikku fraasin papukaijamaisesta vaakkumisesta nyt vain luovuttaisiin?
Khalida on harvinaisen mielenkiintoinen ja balansillinen spesialihahmo. Sitä ei vain voi käyttää alle 2000 pisteen pelissä ja henkilökohtaisesti koittaisin 2500 pisteessä vasta, se on sen verran kallis ja juilu. Lisäksi armeijassa olisi suotavaa olla reippaasti jousimiehiä, jotta saataisiin kaikki hyöty ja huvi irti. Itse figuahan voi toden totta käyttää tavallisena pappina tai muumiona.
Khemrillä ihan pelanneenakin voisin sanoa, että 20-25 on kilpi&miekka-blokille se paras koko. Carrioneja taas tosiaan pitää olla nolla, kolme tai enemmän.
Hommaisin seuraavaksi battalion boksin, jossa tulee melko huokealla paljon tavaraa, 2-3 lintua lisää ja katapultin, joka on tosi, tosi ärtsy vekotin. Näin armeijalla on tukeva runko, jonka päälle voi ruveta valitsemaan sitä sun tätä, ihan mistä tykkää.