infantry platoon
- kersantti pippuri
- Viestit: 259
- Liittynyt: Pe 18.05.2007 21:14
- Paikkakunta: Rovaniemi
infantry platoon
Onko totta että infantry platoon vie vain yhden troopsin?
Re: infantry platoon
kyllä se vie koostaan riippumatta vain yhden slotin.
venäläinen paita kirjoitti: VODKA: connecting people
- kersantti pippuri
- Viestit: 259
- Liittynyt: Pe 18.05.2007 21:14
- Paikkakunta: Rovaniemi
Re: infantry platoon
entäpä heavy weapons platoon? pystynkö ottamaan leman russin erikseen?
- Guardsniper
- Viestit: 1509
- Liittynyt: To 01.02.2007 15:18
- Paikkakunta: Hämeenlinna
Re: infantry platoon
Myös heavy weapons platoona vie sen yhden slotin. Lukee siel kodeksin sivulla 48. Samoin se, että infantry platoon vie vain yhden slotin lukee siel kodeksissa (s.44)
Häh??? Erikseen mistä?kersantti pippuri kirjoitti:pystynkö ottamaan leman russin erikseen?
Ostan necromundaa, mordheimia, epicciä ja BFG:tä.
YV tavoittaa.
YV tavoittaa.
-
LaGas
- Viestit: 566
- Liittynyt: Ke 06.06.2007 17:43
- Paikkakunta: Siellä minne valo ei tule paistamaan.....
Re: infantry platoon
Woot?kersantti pippuri kirjoitti:entäpä heavy weapons platoon? pystynkö ottamaan leman russin erikseen?
Tarkoitatko kenties sitä, että saako lemanin erikseen heavy weapons platuunoista vai että saako sen eri slottiin kuin heavy?
Lemanin kanssa ei voi ottaa mitään muuta kuin mitä siellä codexissa s.49 Leman Russ Battletank lukee.
Ja ei, näitä ei todellakaan saa tungettua samaan slottiin...
O'Snobba kirjoitti:Älkää liittykö avatarvastarintaan!Se aiheuttaa vain kaaosta ja sekasortoa: Olemme oppineet tuntemaan toisemme vain kuvien perusteella.Kun ne vaihdetaan, emme tiedä kuka helkkari on Drakojan tai DBB!
Re: infantry platoon
- kersantti pippuri
- Viestit: 259
- Liittynyt: Pe 18.05.2007 21:14
- Paikkakunta: Rovaniemi
Re: infantry platoon
tarkoitan että voinko ottaa yhden leman russin ilman mitään command squadia.
Re: infantry platoon
Kyllä voit. Tankit on täysin "itsenäisiä," eivätkä tarvitse command squadia ym.kersantti pippuri kirjoitti:tarkoitan että voinko ottaa yhden leman russin ilman mitään command squadia.
Re: infantry platoon
Vain platoonat, eli command, infatry ja heavy weapon platoon vaativat komentoryhman. Command platoonassa ei valttamatta ole mitaan muuta kuin se komentoryhma, muissa on vakisinkin kaikkea muuta kanssa, ja komentoon niita voi ottaa jos haluaa (ja maksaa).
Re: infantry platoon
Command Platoonaan saa vielä 5 Heavy weapon squadia liitettyä jotka eivät vie mitään slottia.
Mikä tahansa väri on hyvä väri kunhan se on musta*