Catachan devil
Catachan devil
Eli ensimmäinen käsitykseni oli, että tämä on vain jättiläisskorpioni, mutta tyranid kodekkia lukiessa, huomasin, että se polveutuu -siis kodekin mukaan- ravenereistä. Eli onko Catachan devil tyranidi?
Re: Catachan devil
Sen on spekuloitu polveutuvan jostain `nidiotuksesta.Barnabas kirjoitti:Eli ensimmäinen käsitykseni oli, että tämä on vain jättiläisskorpioni, mutta tyranid kodekkia lukiessa, huomasin, että se polveutuu -siis kodekin mukaan- ravenereistä. Eli onko Catachan devil tyranidi?
- NorjanPaavi
- Viestit: 1704
- Liittynyt: To 21.12.2006 21:08
- Paikkakunta: Kirkkonummi
Re: Catachan devil
Kuten hyvin tunnetaan että nidit ovat erittäin sopeutuvia. Näin ollen sopeutuvat planeetan mukaan oikein hyvin ja saattavat näin poiketa normaalista tyranidien ulkomuodoista. Tosin ei ole varmaa tietoa onko kyseinen otus puhtaasti tyranidien sukulainen vai onko sillä vain sattumalta kyseisen rodun kaltaisia osia.
Voihan olla että aikojan kuluessa jostain toisesta galaksista on kulkeutunut meteoriitin tai jonkin muun liikkuvan taivaan kappaleen mukana tyranidien genetiikkaan kyseiselle planeetalle jossa se on sekoittunut jo siellä elävän otuksen geenipohjaan ja siitä kautta kehittynyt kyseinen otus.
Mitään tarkkaa fluffin kohtaa ei taida olla, tai en ainkaan löytänyt jossa se sanottaisiin suoraan ja varmasti olevan suoraa tyrkkyainesta kokonaan. Tosin mikään ei sitä kyllä pois sulkenutkaan.
Ja jos nyt jotain pitää lähteeksi laittaa niin:
Uusin ja vähän vanhempi tyrkky codex sekä lexicanum
Voihan olla että aikojan kuluessa jostain toisesta galaksista on kulkeutunut meteoriitin tai jonkin muun liikkuvan taivaan kappaleen mukana tyranidien genetiikkaan kyseiselle planeetalle jossa se on sekoittunut jo siellä elävän otuksen geenipohjaan ja siitä kautta kehittynyt kyseinen otus.
Mitään tarkkaa fluffin kohtaa ei taida olla, tai en ainkaan löytänyt jossa se sanottaisiin suoraan ja varmasti olevan suoraa tyrkkyainesta kokonaan. Tosin mikään ei sitä kyllä pois sulkenutkaan.
Ja jos nyt jotain pitää lähteeksi laittaa niin:
Uusin ja vähän vanhempi tyrkky codex sekä lexicanum
Re: Catachan devil
Mites tuo geenien sekoittuminen onnistuu, jos geenit ovat jollain random kivi/metallimöykyllä? Eiväthän geenit kosketuksesta sekoituNorjanPaavi kirjoitti:Voihan olla että aikojan kuluessa jostain toisesta galaksista on kulkeutunut meteoriitin tai jonkin muun liikkuvan taivaan kappaleen mukana tyranidien genetiikkaan kyseiselle planeetalle jossa se on sekoittunut jo siellä elävän otuksen geenipohjaan ja siitä kautta kehittynyt kyseinen otus.
Re: Catachan devil
Hän lienee tarkoittanut, että meteoriitin ym. mukana on tullut jokin tyrkkyotus tai parikin, jotka ovat sitten sekoittuneet paikalliseen eläimistöön.janat kirjoitti:Mites tuo geenien sekoittuminen onnistuu, jos geenit ovat jollain random kivi/metallimöykyllä? Eiväthän geenit kosketuksesta sekoituNorjanPaavi kirjoitti:Voihan olla että aikojan kuluessa jostain toisesta galaksista on kulkeutunut meteoriitin tai jonkin muun liikkuvan taivaan kappaleen mukana tyranidien genetiikkaan kyseiselle planeetalle jossa se on sekoittunut jo siellä elävän otuksen geenipohjaan ja siitä kautta kehittynyt kyseinen otus..
Re: Catachan devil
Ehkä sitten niin, mutta mitenköhän ne selviäisivät törmäyksestä...Hartman kirjoitti:Hän lienee tarkoittanut, että meteoriitin ym. mukana on tullut jokin tyrkkyotus tai parikin, jotka ovat sitten sekoittuneet paikalliseen eläimistöön.janat kirjoitti:Mites tuo geenien sekoittuminen onnistuu, jos geenit ovat jollain random kivi/metallimöykyllä? Eiväthän geenit kosketuksesta sekoituNorjanPaavi kirjoitti:Voihan olla että aikojan kuluessa jostain toisesta galaksista on kulkeutunut meteoriitin tai jonkin muun liikkuvan taivaan kappaleen mukana tyranidien genetiikkaan kyseiselle planeetalle jossa se on sekoittunut jo siellä elävän otuksen geenipohjaan ja siitä kautta kehittynyt kyseinen otus..
- Guardsniper
- Viestit: 1509
- Liittynyt: To 01.02.2007 15:18
- Paikkakunta: Hämeenlinna
Re: Catachan devil
Hyvin...janat kirjoitti:Ehkä sitten niin, mutta mitenköhän ne selviäisivät törmäyksestä...Hartman kirjoitti:Hän lienee tarkoittanut, että meteoriitin ym. mukana on tullut jokin tyrkkyotus tai parikin, jotka ovat sitten sekoittuneet paikalliseen eläimistöön.janat kirjoitti:Mites tuo geenien sekoittuminen onnistuu, jos geenit ovat jollain random kivi/metallimöykyllä? Eiväthän geenit kosketuksesta sekoituNorjanPaavi kirjoitti:Voihan olla että aikojan kuluessa jostain toisesta galaksista on kulkeutunut meteoriitin tai jonkin muun liikkuvan taivaan kappaleen mukana tyranidien genetiikkaan kyseiselle planeetalle jossa se on sekoittunut jo siellä elävän otuksen geenipohjaan ja siitä kautta kehittynyt kyseinen otus..
...tai sitten hyvin huonosti.
Ostan necromundaa, mordheimia, epicciä ja BFG:tä.
YV tavoittaa.
YV tavoittaa.
Re: Catachan devil
Bakteerit esimerkiksi selviävät tuollaisesta törmäyksestä ihan helposti. Vaikka mitään fluffia ei varmaan ole kirjoitettu aiheesta, niin kaikki elolliset systeemit sisältävät valtavasti erilaisia bakteereita. Bakteereilla on jännä kyky sulauttaa itseensä toista DNA:ta. Päätelkää itse loput 
Luumumehu on soturien juomaa