"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Millä maalata yeheteitten kasvot?

Miniatyyrien maalaukseen, konvertoimiseen sekä maastontekoon liittyvät kinkkiset kysymykset ja ongelmat.
Avatar
napalautanen
Viestit: 21
Liittynyt: Ma 25.12.2006 15:57

Millä maalata yeheteitten kasvot?

Viesti Kirjoittaja napalautanen »

Sain joululahjaksi 3kpl yheteitä
Ongelma siis on että millä maalata niiden kasvot?
Kiitos jo etukäteen!

DayEdit: Keksithän ensi kerralla kuvaavamman otsikon? "Millä maalata" ei erityisemmin kerro siitä, mitä itse asiassa kysyt.
Avatar
Jarva
Viestit: 606
Liittynyt: Pe 07.04.2006 18:28
Paikkakunta: Koivistonkylä, Tampere

Re: Millä maalata yeheteitten kasvot?

Viesti Kirjoittaja Jarva »

Riippuu hieman mistä pidät, mutta itse maalaisin jetien iho-osat jollain tummalla sävyllä, jotta saadaan kontrastia muuten vaalean turkin omaavaan figuun (eli siis jos maalaat turkin vaaleaksi, muutoin ihoväri voinee olla lähes mikä vain). Tummanvihreä, -ruskea, -harmaa taikka musta tai lähes musta pohja, joka vaalenee korkeimpiin kohtiin, toimisi ainakin omasta mielestäni.
Avatar
napalautanen
Viestit: 21
Liittynyt: Ma 25.12.2006 15:57

Re: Millä maalata yeheteitten kasvot?

Viesti Kirjoittaja napalautanen »

Ok Kiitos...
Avatar
Grimaldus
Viestit: 130
Liittynyt: To 20.09.2007 21:20
Paikkakunta: Sipoo

Re: Millä maalata yeheteitten kasvot?

Viesti Kirjoittaja Grimaldus »

Itse maalaisin ihonvärin jetille elf flesh sekoitettuna snakebite leatheriin. Korkeimpiin kohtiin ihan elf fleshiä.
http://www.sotavasara.net/keskustelu/vi ... 42&t=74215
Miksi sä viestiä luet? Kaiken tarpeellisen saat tuolta^
Avatar
jehuletti
Viestit: 165
Liittynyt: Pe 10.11.2006 21:23
Paikkakunta: kuusankoski

Re: Millä maalata yeheteitten kasvot?

Viesti Kirjoittaja jehuletti »

Hmm.. Jos karva on jeteilläsi valkoinen niin itsw lähtisin tekeemään ehkä vähän gorillamaista ihoa eli ihoon shadow grey ja siitä korostelemaan vaaleampiin sävyihin. ;)
Miten joku dragonforce ta muu tilulilu sopii sotimisen taustamusiikiksi. Kai se johonkin haltian kikkelinheilutustaistoon käy, mutta eipä juuri muuhun.
-Hands_of_blue :D
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maalaus, konverttaus ja maiseman teko”