"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Miscast

Warhammer FB -pelin säännöt ovat yleensä hieman tulkinnanvaraiset. Tällä palstalla keskustellaan eri sääntöjen toteutuksesta, tulkinnoista sekä mahdollisista ongelmatilanteista.
Avatar
helffer
Viestit: 44
Liittynyt: To 05.04.2007 18:58
Paikkakunta: Iidensalmi

Miscast

Viesti Kirjoittaja helffer »

Kaverin kanssa väiteltiin onko miscast maagista damagee eli voiko se tehä woundin etherealille... Tämä kaveri väitti täysillä ettei missään lue niin ja ettei siitä silloin tapahdu mitn. Pitkän(ja mielestäni turhan) kiisetelyn jälkeen ratkaistiin kiista nopilla ja voitin, mutta kuinka tämä asia sitten on?
High Elffini tekevät joukoistasi murskaa(elleivät murskaannu itse)
Nykyään myös gobotkin mukana

Elä klikkaa tätä... Et hyödy siitä mitään
http://s2.fi.gladiatus.com/game/c.php?uid=21162
Cactuscheff
Viestit: 289
Liittynyt: To 10.11.2005 17:11
Paikkakunta: Lappeenranta

Re: Miscast

Viesti Kirjoittaja Cactuscheff »

Vaikka asiaa ei missään käsittäkeseni suoraan sanota niin kaikki Taikuudesta peräisin oleva vahinko on kyllä ihan oletuksena maagista (Doh eikö nimi kerro jo tarpeeksi misCAST?). Lisäksi jokaisen vahinkoa aiheuttavan miscast tuloksen kuvauksessa ainakin vilahtaa sana maaginen, joten eiköhän se riitä. Eli eiköhän tämä nyt kuulu siihen blindingly obivious kategoriaan josta on turha, mutta varmasti sitäkin hauskempi kiistellä.
Mikään ei motivoi niin kuin vittuilu.
Avatar
helffer
Viestit: 44
Liittynyt: To 05.04.2007 18:58
Paikkakunta: Iidensalmi

Re: Miscast

Viesti Kirjoittaja helffer »

sitäpä just
High Elffini tekevät joukoistasi murskaa(elleivät murskaannu itse)
Nykyään myös gobotkin mukana

Elä klikkaa tätä... Et hyödy siitä mitään
http://s2.fi.gladiatus.com/game/c.php?uid=21162
Avatar
The Captain
Valvoja
Viestit: 12979
Liittynyt: Ke 07.08.2002 15:07
Paikkakunta: Kouvola

Re: Miscast

Viesti Kirjoittaja The Captain »

Muutenkin on melko epäselvää, mikä kaikki tarkalleen ottaen lasketaan maagiseksi hyökkäykseksi, koska relevanteissa kohdissa on annettu listausta vain esimerkinomaisesti, ei tyhjentävästi.
-Miksi Jeesuksen ja Marian päät loistavat valoa?
-Niillä on suvussa halogeenejä.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Säännöt”