Eldarin Harlequinit hintansa väärtit

Miten eri armeijat poikkeavat toisistaan tyyliltään ja pelitavoiltaan. Keskustelua eri yksiköiden käytöstä tilanteiden mukaan.
Avatar
Air Defence
Viestit: 1556
Liittynyt: Ke 30.07.2003 12:41
Paikkakunta: Helsinki

Re: Eldarin Harlequinit hintansa väärtit

Viesti Kirjoittaja Air Defence »

RaivokasMagma kirjoitti:Minua on mietittäny tuo Death Jester(yks hienommist figuist). Onko Death Jester edes kannattavaa lisätä armeijaansa?
Nääh. Fleetti rulaa, kun lähikseen on kiire ja harlekiineillähän on, ja jos ammut, et fleettaa.
Rascal91
Viestit: 911
Liittynyt: To 24.02.2005 18:44
Paikkakunta: Oulu

Re: Eldarin Harlequinit hintansa väärtit

Viesti Kirjoittaja Rascal91 »

Itse odotan sitä että ne nerffataan! Ei tuu niin paljon kommentia: "Haista paska v***n juustottaja" tai "En pelaa tota vastaan ku sillä o tommonen juusto lista" . Pääsee näyttään taitoja niitten juustolistojenkin takaa :)
Avatar
Z7-852
Taisteluraporttikilpailun voittaja
Viestit: 3568
Liittynyt: Su 26.09.2004 18:49
Paikkakunta: Jyväskylä/Pyhtää

Viesti Kirjoittaja Z7-852 »

Valittaminen juustolistoista ei tule koskaan loppumaan niin kauan kuin ihmiset etsivät säännöistä ne rikkinäisimmät ja tekevät niitä juustolistoja. Toinen asia on se että ihmiset aina valittavat siitä kun niiden juustovalintoja nerfataan.
Harlequinit renderingin heikkenemisenkin jälkeen ovat yhä käyttökelpoisia koska niiden näkeminen on yhä vaikeaa ja ne silti kykenevät tuhoamaan niitä vihollisen tulituki ryhmiä lähiksessä.
Avatar
Toilailee
Viestit: 185
Liittynyt: La 16.02.2008 21:37
Paikkakunta: Helsinki

Re: Eldarin Harlequinit hintansa väärtit

Viesti Kirjoittaja Toilailee »

Kyllä se vähän niin on että joku lista löytyy aina joka 'on muita parempi' turha siitä on valittaa että ihmiset tykkäävät voittaa. ---> victory needs no explanation, defeat allows none.
Tärkeintä ei ole voitto, vaan itsensäkehuminen.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijat ja yksiköt”