Flails
Flails
Ajattelin pistää Maraudereilleni flailssit, mutta jäin ihmettelemään kun säännöissä luki että "+2 strength bonus in first turn of combat". Kysynkin siksi että tarkoittaako "in first turn of combat" sitä, että KOKO taistelun ensimmäisellä kierroksella, vai joka LÄHItaistelun ensimmäisellä kierroksella, eli onko flailssien ottaminen kannattavaa?
-
Griefbringer
- Viestit: 299
- Liittynyt: To 12.09.2002 14:17
- Paikkakunta: Helsinki
Re: Flails
Tarkoittaapi jokaisen uuden lähitaistelun (johon yksikkö joutuu) ensimmäistä kierrosta. Eli varstalla voi päästä virpomaan vastustajaa enemmän kuin kerran.
Griefbringer
Griefbringer
Re: Flails
Kiitos paljon, tätä vastausta juuri hain!Griefbringer kirjoitti:Tarkoittaapi jokaisen uuden lähitaistelun (johon yksikkö joutuu) ensimmäistä kierrosta. Eli varstalla voi päästä virpomaan vastustajaa enemmän kuin kerran.
Griefbringer
Re: Flails
in the first turn's combat = Ensimmäisen vuoron lähitaistelu
in first turn of combat = ensimmäisessä lähitaisteluvuorossa
Ero on pieni mutta tärkeä ;)
in first turn of combat = ensimmäisessä lähitaisteluvuorossa
Ero on pieni mutta tärkeä ;)