"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Uncharted seas - Dragon lords

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Avatar
Charad
Viestit: 829
Liittynyt: Su 25.02.2007 22:03
Paikkakunta: Helsinki

Uncharted seas - Dragon lords

Viesti Kirjoittaja Charad »

Moro.
Ajattelinpa laittaa kuvan tännekin kohtalaisen uudesta pelistä nimeltä uncharted seas. Tässä olisi ensimmäinen laivastoni:
Kuva

Ja lisää kuvia löytyy täältä:
http://s122.photobucket.com/albums/o252 ... ed%20seas/

Seuraavaksi olisi tarkoitus tehdä pari muuta aloituslaivastoa ja jonkinlainen pelikenttä näille aluksille. Laitan kuvia kunhan hommat edistyvät hieman.
Rats keep running!
Avatar
Barnabas
Viestit: 1224
Liittynyt: Pe 01.12.2006 21:10

Re: Uncharted seas - Dragon lords

Viesti Kirjoittaja Barnabas »

Näyttää hyvältä. Saako sääntöjä netistä vai tarvitsisko tilata jokin kirja? Ja mistä noita saa?
Avatar
Hammerheart
Viestit: 3207
Liittynyt: La 01.02.2003 16:52
Paikkakunta: Espoo

Re: Uncharted seas - Dragon lords

Viesti Kirjoittaja Hammerheart »

Erittäin näppäriä! Tykkään valitsemastasi värimaailmasta hemmetisti enemmän kuin tuosta valmistajan valitsemasta punaisesta. Kivan vaalea puusävy, joka luo eksoottista tunnelmaa ja nuo vihreät purjeet on oikein kivasti korostetut. Ehkä tykeistä olisi voinut tehdä selkeämmin erilaiset tummentamalla ja harmaantamalla niitä? Joka tapauksessa oikein onnistunut laivasto.

Kauanko noiden väkertämiseen about meni? Ja oliko figuissa paljon valurippeitä tai muita kokoamista hankaloittavia juttuja? Entä oletko vielä peliä saanut aikaiseksi?

Edit: Barnabas, noita saa Taistelutarvikkeesta, josta saa myös sääntökirjaa ostettua.
Inouj kirjoitti:Väliin tietty kommentoi joku pelihipsteri, joka ei tiedä kommentoimastaan asiasta mitään, siirryttyään jo vuosia sitten pelaamaan GW:n main stream tuotteita "parempia" pelejä.
Avatar
Charad
Viestit: 829
Liittynyt: Su 25.02.2007 22:03
Paikkakunta: Helsinki

Re: Uncharted seas - Dragon lords

Viesti Kirjoittaja Charad »

Kiitokset. Oikeassa olet, olisihan noita vielä voinut viimeistellä paremmin, mutta oli kiirus saada kamat pelikuntoon. Yhden pelin olen päässyt testailemaan ja hauskaa ja mukavan simppeliä ja toimivaa se oli. Uskon, että peli monipuolistuu huomattavasti, kunhan valmistaja saa roduille kaikki alukset valmistettua, kun tällä hetkellä niitä on vain 3 erilaista per rotu.

Laivat ovat hartsia (yksiosaisia) ja purjeet valkometallista (pehmeämpää kuin GW:n käyttämä) tehdyt. Yksityiskohdat ovat tarkkoja ja peittoavat ne vanhat MoW laivat täysin (laadussa, ei nostalgiassa). Valut olivat aika tarkkoja ja ilmakuplia ei ollut. Muutamia luultavimmin muottien likaantumisesta johtuvia valuvirheita oli ja näitä esiintyi erityisesti metalliosissa. Joten eipä sitä noiden väkertämiseen kauaa mennyt, noin 4h plus kuivumiset, kun vain pari osaakin vain tarvitsi liimailla.

Ja fantasialavapeliä ei ole viimeaikoina juuri markkinoilla näkynyt, joten onhan se mukava ataa mahdollisuus uudelle yrittäjälle, eikä figutkaan ole pahan hintaisia. :)
Rats keep running!
Avatar
Nazgúl
Viestit: 1353
Liittynyt: Pe 20.07.2007 11:57
Paikkakunta: Ähtäri

Re: Uncharted seas - Dragon lords

Viesti Kirjoittaja Nazgúl »

Hienoja ovat. Olet luonut mukavan yksinkertaisen väriteeman laivoille. Tykkään paljon.
Jos on päätä myöten kusessa, kannattaa pitää suu kiinni

Minkä nuorena varastaa, sen vanhana omistaa

Hyvää yritetään, mutta priimaa pukkaa
Avatar
Da Big Boss
Viestit: 2173
Liittynyt: Pe 16.05.2008 14:38
Paikkakunta: Espoo

Re: Uncharted seas - Dragon lords

Viesti Kirjoittaja Da Big Boss »

Hyvää maalausjälkeä. Hieman tylsät värit, mutta toimivat.
The voice actor of Gordon Freeman sadly passed away during the games development.
Wow I can't believe I actually went to wikipedia to look up gordon freeman's voice actor...
Justice
Viestit: 496
Liittynyt: Pe 28.12.2007 19:47
Paikkakunta: Kouvola

Re: Uncharted seas - Dragon lords

Viesti Kirjoittaja Justice »

Näppärän näköisiä vempeleitä. Juu itse tuota peliä tuli testattua joku 2 viikkoa sitten, ja sääntöjen puolesta vaikutti lupaavalta. Peli tarvitsisi hieman enemmän erilaisia joukkoja, mutta niitähän lupailtiin tulevaisuudessa sitten.
Sweet Jesus, Khorne and Slaanesh together in the same box!?
Nope, just Khorne and Slaanesh, Jesus will be released in a blister.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”