"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Dark elf 2250p Turku Fanatic

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
MakeH
Viestit: 3101
Liittynyt: To 18.07.2002 15:21

Dark elf 2250p Turku Fanatic

Viesti Kirjoittaja MakeH »

Tässä lista jolla pelasin turussa. Toimi ihan "ok", tuli vaan tehtyä typeryyksiä jonkinverran. Veikkaan syyn olleen se, että testipelit delffeillä olivat cäpätty kahteen ja tällä listalla vain toinen niistä.


Dread lord 273p: Death Mask, Pendant of Kaleth, Sword of Might, HA, Shield, SDC, Dark Steed

Master 169p: BsB, Life taker, Cold one, Shield, HA, SDC

Sorceress 150p: 2 x Dispel scroll

Assassin 146p: Manbane, ADHW, Rune of Khaine

10 RXB 110p: Shields
10 RXB 110p: Shields

20 RXB 235p: Shields, Standard, Champion

5 Harpy 55p
5 Harpy 55p

5 Shades 85p: ADHW

15 Black Guard 283p: Standard, Champion, Ring of Hotek, ASF-lippu

Charriot 100p
Charriot 100p

RBT 100p
RBT 100p

Hydra 175p
Viimeksi muokannut MakeH, Ma 15.09.2008 13:46. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
"Embrace the filth" -Voices in Oggy's head
Black scars
Viestit: 1548
Liittynyt: Ke 29.05.2002 12:55

Re: Dark elf 2250p Turku Fanatic

Viesti Kirjoittaja Black scars »

Ihan hyvän oloinen lista, aika paljon toimivia comboja. Lordi on aika näppärä noilla kamoilla, varsinkin yleisiä delffiiniongelmia vastaan. Magian olet näköjään ihan suosiolla jättänyt pois ja "minimipuolustuksella" mennään. Ei tuohon pakettiin oikein mitään parannettavaa ole, hahmoihin menee paljon pisteitä, mutta ei nykyään varmaan ilmankaan oikein pärjää.
*Hu*
Avatar
Ilkeapikkuperkele
Viestit: 1222
Liittynyt: Su 16.02.2003 16:20
Paikkakunta: Kuopio

Re: Dark elf 2250p Turku Fanatic

Viesti Kirjoittaja Ilkeapikkuperkele »

Hyvältähän tuo vaikuttaa.. Mitenkäs toi iso rxb boksi toimi btw? BG varmaan huutaisi ASF lippua,mutta pisteet siihen voi olla tiukassa.
The Captain kirjoitti: Vittuilun määrä maailmassa on muuttumaton vakio.
Avatar
Pikku
Viestit: 1432
Liittynyt: Su 28.07.2002 21:32
Paikkakunta: Joensuu

Re: Dark elf 2250p Turku Fanatic

Viesti Kirjoittaja Pikku »

Ilkeapikkuperkele kirjoitti:Hyvältähän tuo vaikuttaa.. Mitenkäs toi iso rxb boksi toimi btw? BG varmaan huutaisi ASF lippua,mutta pisteet siihen voi olla tiukassa.
BG:llä on ASF lippu se on vain jäänyt merkkaamatta. Maken kommentit isosta rxb unitista oli, että kaksi pientä pitäisi vaihtaa toiseen isoon.
Joensuun Pöytäpeliyhdistys
MakeH
Viestit: 3101
Liittynyt: To 18.07.2002 15:21

Re: Dark elf 2250p Turku Fanatic

Viesti Kirjoittaja MakeH »

Juu, oli jäänyt asf lippu merkkaamatta... sellainen siellä kyllä asui.

Iso rxb boksi oli kyllä aika jees, puumiesten turma. Ei sitä päin voi oikein thirsterilläkään tulla, tosin sellaisia ei vastaan tullutkaan. Aika monille armeijoille se on suht paha vastus. Pienet boksit ja shadet olivat usein ne alisuoriutujat.

Pikku unittien utility jäi kyllä turnauksessa kysymysmerkiksi. Ei tullut montaakaan asiaa päälle, joita vastaan pikkuboksilla mentäisiin meleeseen... edes kyljestä.
"Embrace the filth" -Voices in Oggy's head
Avatar
T-Moe
Viestit: 160
Liittynyt: To 24.04.2003 10:32
Paikkakunta: Lahti

Re: Dark elf 2250p Turku Fanatic

Viesti Kirjoittaja T-Moe »

Itselleni jäi selvityksestä huolimatta kysymysmerkiksi tuo iso rbx boksi. Puumiestä vastaan tulee nopean laskutoimituksen jälkeen 1 woundia pitkälle matkalle vuorossa ja 1.5 woundia lyhyelle matkalle. Laskinko väärin? Jos nyt jätetään yhtälöstä pois nuo large targettien nirhaaminen niin jääkö blokille jokin muu tarkoitusta? Jotenkin en vain hahmota sen potenttiaalia.

Kiitos jo etukäteen.
Loose Change 2nd Edition - "It's not a theory if you can prove it"
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”