Griffinit

Kaikki ne eksoottisemmat tinan ja muovin siirtelytavat, jotka eivät löytäneet paikkaansa ylempää.
Koira
Viestit: 181
Liittynyt: Pe 25.03.2005 08:25
Paikkakunta: KuOpIo.o

Griffinit

Viesti Kirjoittaja Koira »

Mroo kaikki.

Elik olisin aloittamassa griffineillä kun sain middis armeijan valmiiksi, ja ajattelisin alkuun tehdä noin 300.ap listan. Itse ajattelisin tämmöstä ostaa aluksi..
-inkvisiittori
-thallioneja(4kpl)
-thallioneja ratsuilla (2-3kpl)
-jotain perus jäbiä
-hero

toimisiko?
Kiitos etukäteen :)

-Koira
Avatar
Silveri
Viestit: 3554
Liittynyt: Pe 03.10.2003 14:10
Paikkakunta: Porvoo

Re: Griffinit

Viesti Kirjoittaja Silveri »

Mahdotonta sanoa. Eihän tuo ole lista ollenkaan, vaan "mä haluaisin listan, jossa olisi inkvisiittori ja thallioneita". Thallioneita on joka tapauksessa liikaa.
Minä olen kalamies, minä olen kalamies, minä olen tursas! Ïa, ïa, fhtagn!
Tosimiehet käyttää pitsiä ja sukkahousuja!
Haddock
Viestit: 450
Liittynyt: Su 03.09.2006 19:01
Paikkakunta: Turku

Re: Griffinit

Viesti Kirjoittaja Haddock »

Koira kirjoitti:-jotain perus jäbiä
Joo, jotain perus jäbiä on aina hyvä olla listassa. Muista kuitenkin pistää listaan myös jotain ei-perus jäbiä, ettei se ole liikaa perus jäbiä. Nyt tiedät mitä ottaa hyvään listaan. Täytyypä postata tämmöinen yksinkertaisuudessaan nerokas listakokoonpano tuonne GWn pelien puolellekin.

(offtopik) Eikös tämä peli ole kuollut ja kuopattu jo ajat sitten? Hus siitä uuskonfroa pelaamaan hienoilla kumiprepainteilla.
Avatar
Moriturus
Viestit: 63
Liittynyt: Ma 15.05.2006 23:31
Paikkakunta: Espoo

Re: Griffinit

Viesti Kirjoittaja Moriturus »

Haddock kirjoitti:(offtopik) Eikös tämä peli ole kuollut ja kuopattu jo ajat sitten? Hus siitä uuskonfroa pelaamaan hienoilla kumiprepainteilla.
Häh, mitennii?
Juuri tänään oli verinen tappelu Lassea vastaan, sota ON vielä hengissä. =)
"They came from below...so did I." -Settra`s early days
Haddock
Viestit: 450
Liittynyt: Su 03.09.2006 19:01
Paikkakunta: Turku

Re: Griffinit

Viesti Kirjoittaja Haddock »

Tarkoittanet kai hengityskoneessa? ;)

No ei, eihän siinä mitään vikaa ole (epätasapainoa lukuunottamatta), mutta pelistä ei vain kukaan tunnu välittävän (edellinen konfro-ketju täälläkin on yli 2kk vanha) ja paikallinen lohikäärmeen luolakin pisti pillit pussiin. Uusia figujakaan ei enää ilmesty, ellei satu pitämään niistä kumiukoista. Napeistani en silti luovu, koska olen hullu hamstraaja eikä niitä kukaan ostaisikaan.
Lassek
Viestit: 3315
Liittynyt: Ma 05.07.2004 21:04

Re: Griffinit

Viesti Kirjoittaja Lassek »

Elämä on synkkää ja vaikeaa siellä Kallion slummien syövereissä.
Koira kirjoitti:Mroo kaikki.

Elik olisin aloittamassa griffineillä kun sain middis armeijan valmiiksi, ja ajattelisin alkuun tehdä noin 300.ap listan. Itse ajattelisin tämmöstä ostaa aluksi..
-inkvisiittori
-thallioneja(4kpl)
-thallioneja ratsuilla (2-3kpl)
-jotain perus jäbiä
-hero

toimisiko?
Kiitos etukäteen :)

-Koira
Moronnääs

http://sden.org/-Griffons-d-Akkylannie-.html Täältä voi tsiigailla pistehintoja näppärästi. Jos et osaa kieltä, osaat ainakin päätellä ja katsoa kuvia.

Hyviä valintoja on tullut toistaiseksi.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Muut miniatyyripelit”