"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Black Templars Vs orks 1500pist

Jos sinua askarruttaa, kuinka pärjätä ystäväsi voittamattomalle porukalle, täältä voit saada vinkkejä armeijasi kokoonpanoon sekä vastalääkkeitä erilaisten vihollisyksiköiden kohtaamiseen.
No miee
Viestit: 22
Liittynyt: Ti 14.10.2008 15:38

Black Templars Vs orks 1500pist

Viesti Kirjoittaja No miee »

Niin että mitä kannattaisi ottaa 1500pist armejaan orkkeja vastaan vastustajalla saataa olla hyvinkin speed freek army tai aika paljo ampumist (2 Shok attack poikaa lootassei ja tälläistä)
Avatar
Ishmael
Valvoja
Viestit: 2149
Liittynyt: Ke 22.05.2002 23:08
Paikkakunta: Helsinki

Re: Black Templars Vs orks 1500pist

Viesti Kirjoittaja Ishmael »

Örkeillä on yleensä suuria vaikeuksia Land Raider Crusaderien kanssa, suosittelen niitä. Hyvät panssarit, paljon pyssyjä ja pitävät sun joukot turvassa kunnes tulee sopiv aika lähitaisteluun, saat myös paremmin säädeltyä sitä, missä ja milloin taistelut käydään.
Oberon kirjoitti:On ne RF-tiimin pojat kovia kyllä
Bladetongue
Peliporukkavalvoja
Viestit: 651
Liittynyt: Ma 13.03.2006 11:37
Paikkakunta: Imatra

Re: Black Templars Vs orks 1500pist

Viesti Kirjoittaja Bladetongue »

Millaista listaa olet ajattellut peluuttaa? itsekkin pelailen templareilla ja suosittelen myös tota land raider crusaderia, lisäksi toimii ihan mukavasti muutamat land speederit assault cannoneillakin.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Taktiikat”