"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Miten D.O. Shaggottia pitäs käyttää.

Jos sinua askarruttaa, kuinka pärjätä ystäväsi voittamattomalle porukalle, täältä voit saada vinkkejä armeijasi kokoonpanoon sekä vastalääkkeitä erilaisten vihollisyksiköiden kohtaamiseen.
Avatar
Chaos Addict
Viestit: 88
Liittynyt: Su 14.09.2008 20:11

Miten D.O. Shaggottia pitäs käyttää.

Viesti Kirjoittaja Chaos Addict »

no niin ostin tossa jouluna shaggotin ja muuta isoa sälää ( 100e=3 figua ;) ) vastassa on helfit greenskinnit ja käävät.
shaggotillaen ole vielä pelannut peliäkään eli haluaisin vain yleistietoa shaggotista (WoCci versiosta) miten sillä pärjää eri heroja/osastoja vastaan, mihin pitäs pyrkiä...
voitte myös (ja mielellään) laittaa tietoa tästä pelikaverien pitämästä sirpalelordista kholek auringonmussuttajasta.


kiitos vastauksista etukäteen.
All heil the blurry avatar!
Klikkaahan tätä
Avatar
Oberon
Viestit: 9116
Liittynyt: Ke 02.03.2005 17:25
Paikkakunta: Loviisa

Re: Miten D.O. Shaggottia pitäs käyttää.

Viesti Kirjoittaja Oberon »

Varo isoja pyssyjä, metsästä kovaa peltiä ja kärrejä, bokseja haetaan flänkistä, ja käteen laitetaan GW. Vähän niinku jätin kanssa, lähikseen pääsy vuoroa myöhemmin on ok, jos se meinaa että ei kuole matkalla.
MYYN CSM&DA-armeijaa!

"Tervetuloa Orivedelle pelaamaan. Täällä sorsankin saa piiloon."
Avatar
Chaos Addict
Viestit: 88
Liittynyt: Su 14.09.2008 20:11

Re: Miten D.O. Shaggottia pitäs käyttää.

Viesti Kirjoittaja Chaos Addict »

eli pahin vihollinen on luultavasti boltteri...

...tuhoamis vinkkejä?
All heil the blurry avatar!
Klikkaahan tätä
Phailman
Viestit: 196
Liittynyt: Ke 23.07.2008 00:02
Paikkakunta: I(')m a tra(p)

Re: Miten D.O. Shaggottia pitäs käyttää.

Viesti Kirjoittaja Phailman »

Kaaoksella pultterin saanee pois disci herolla, marauder horsemeneillä, tai vaikka jollain taialla (sikälimikäli jos se on vaikka kukkulalla ja taiassa on kohtuu pitkä range. Tosin koska sen ei tarvitse olla kukkalalla pauketellakseen shaggothia, kannattanee käyttää vaikka horsemenejä. Näillä saa coretkin kivasti täytettyä, joskin kuolevat kuin kärpäset.)
"Life is like a baseball game: It helps if you' re wearing pants."
Avatar
Jurpo
Viestit: 984
Liittynyt: Ti 12.10.2004 15:30
Paikkakunta: Tornio

Re: Miten D.O. Shaggottia pitäs käyttää.

Viesti Kirjoittaja Jurpo »

Näin.

Anna sille aina aseoptio. Mikäli muistan oikein niin WoC:n Shaggothin Strena on 6 ja A5, jolloin kahdella hakkausvälineellä tulee 6 S6 iskua. Se sattuu lähes mitä tahansa. Great Weaponilla se iskee kuin tonni tiiltä ja soveltuu hakkaamaan kaikkea kovaa. Kärryt ovat parhaita maaleja silloin.

Terror-mörkönä se on paras matalan liipan omaavia joukkoja vastaan. Aina haet sivustoja ja aina panssari päälle. Nelosen ja kolmosen ero on tuntuva kun vastassa on paljon heikkoja iskuja. Kaikki merkit ovat hyödyllisiä, joskin en muista oliko WoC-Shaggothin Slaanesh merkki Always Strikes Firstin antava. Jos oli, niin silloin se. Voit iskeä myös silloin kun vihollisen kovin hakuyksikkö tulee päällesi.
Lintu, karhu, jänis ja kala.
Anna kestävä lemmenvala.
Bunkka-pop
Viestit: 213
Liittynyt: Ma 30.07.2007 02:58

Re: Miten D.O. Shaggottia pitäs käyttää.

Viesti Kirjoittaja Bunkka-pop »

Mutta eihän WoC shaggothille edes saa merkkiä? Ainakin tässä nyt kirjasta katto ni ei näyttäny olevan optiota moiseen.
Steamtanks cause global warming.
Avatar
Jurpo
Viestit: 984
Liittynyt: Ti 12.10.2004 15:30
Paikkakunta: Tornio

Re: Miten D.O. Shaggottia pitäs käyttää.

Viesti Kirjoittaja Jurpo »

En muistanut siis oikein. Mutta anna sille panssari ja joko GW tai toinen hakkausväline. GW jos haluat rikkoa kovia asioita ja hakkausväline jos haluat kaataa massaa.
Lintu, karhu, jänis ja kala.
Anna kestävä lemmenvala.
Bunkka-pop
Viestit: 213
Liittynyt: Ma 30.07.2007 02:58

Re: Miten D.O. Shaggottia pitäs käyttää.

Viesti Kirjoittaja Bunkka-pop »

Tosin eihän sillä ole panssarioptiotakaan, saa tosin automaattisesti light armorin ja scaly skin 5+. = P

Jooh, menipä taas nipottamiseksi...
Steamtanks cause global warming.
Avatar
Isompi Arska
Viestit: 1406
Liittynyt: Ke 21.03.2007 22:34
Paikkakunta: Helsinki

Re: Miten D.O. Shaggottia pitäs käyttää.

Viesti Kirjoittaja Isompi Arska »

jurpo elelee velä sen petokirjan shagging gothin kanssa.

mutta geewee olisi varmin valinta, ja sitten mätkii kaikki lohikäärmeet ja muut mitä saa. shaggothit on myös tosi ketteriä, joten sitä kannattaa hyödyntää, mutta ei pärjää kunnon blokille muuten kuin kyljestä/perseestä. mikä on kyllä paska sääli.

wokit ei tosin tarvitse shaggothia yhtä paljon kuin pedot, niillä siitä saa paremman hyödyn, ja shaggothit ovat pirun kalliita joten niitä ei välttämättä kannatta ulkoiluttaa ilman hyvää hyötyä
Avatar
Lord Mikke
Viestit: 2556
Liittynyt: Ma 16.01.2006 18:33
Paikkakunta: Helsinki

Re: Miten D.O. Shaggottia pitäs käyttää.

Viesti Kirjoittaja Lord Mikke »

Isompi Arska kirjoitti:wokit ei tosin tarvitse shaggothia yhtä paljon kuin pedot, niillä siitä saa paremman hyödyn, ja shaggothit ovat pirun kalliita joten niitä ei välttämättä kannatta ulkoiluttaa ilman hyvää hyötyä
Niin, lohtuna on kuitenkin se että ne eivät vie samaa slottia kuin perus Dogret, jolloin niitä voi harkita. Rare- valinnat ei vieläkään ole warrujen kovimmat valtit.
Dogreryhmä on kuitenkin kaikin tavoin paljon parempi, haavoja on samassa pistemäärässä enemmän, lyövät kovempaa (hyökkäyksien määrä), eivätkä ole suuria kohteita. Jollei tämä yksikkö satu, niin sitten ei mikään.
Peril of Warp
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Taktiikat”