Kuinka pelata WoC:lla
Re: Kuinka pelata WoC:lla
Marauder Horsemanit, marauderit ja koirat halutaan pitää halpoina. Näistä ei keljullakaan saada mitään ultimaalisia tappokoneita, joten niitten buffaaminen on aika turhaa. Monta halpaa yksikköä on lihamuuri- ja härötarkoitukseen paljon parempia.
Diogenes kirjoitti:Mutta on ne ajat muuttuneet ... muistan sen ketjun missä IRIAD oli ketjun huonoin vitsi, ja nyt kaikki muut ovat niitä vitsejä IRIADiin verrattuna :P
Re: Kuinka pelata WoC:lla
Juu tajuan itsekkin että en ollut miettinyt todellakaan asiaa kunnolla, nyt on marahorsejen pisteet laskettu alas ja sen tilalle sain joko 6 warhound x5 ryhmää tai 3 warhound x10 ryhmää, kannattaisiko pitää ne viiden nipuissa, jotta saisi kiinnitettyä huomiota niihin, vai pitäisikö ne vain ola 10 ryhmissä että ne voisivat toimia kovempana "lihakilpinä"´. Itse ajattelin pitää ne 5 joukoissa saaden siirrettyä enemmän vastustajan huomiota ja ampuma vuoroja niihin saaden muulle joukolle aikaa siirtyä eteenpäin. Ja koska vastassani on dark elffit niin uskoisin homman toimivan.I Ride in a Dragon kirjoitti:Marauder Horsemanit, marauderit ja koirat halutaan pitää halpoina. Näistä ei keljullakaan saada mitään ultimaalisia tappokoneita, joten niitten buffaaminen on aika turhaa. Monta halpaa yksikköä on lihamuuri- ja härötarkoitukseen paljon parempia.
Yksi juttu vielä. Kannattaisiko Exalted hero laittaa mara ryhmän sisään. Tiedän että se tehostaisi sitä joukkoa mutta maroja on vain 16 joten en tiedä kuinka hyvin hero siinä pärjäisi.
- jupu_pupu_mies
- Viestit: 2564
- Liittynyt: La 12.01.2008 20:44
- Paikkakunta: Hönölä
Re: Kuinka pelata WoC:lla
Minimi kokoisina koirat pidetään... Kyllä itse laittaisin aina exan hepalle ja ritareihin. Mutta jos välttämättä haluat jalka mättäjää pelata niin warrut on ehdottomasti paras vaihto ehto laittaa.