"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Pure marauder armeija, toimiiko?

Aloittelijoille ja vasta-alkajille tarkoitettu palsta, jossa uskaltaa kysyä vähän yksinkertaisempiakin asioita pelistä ja pelaamaan ryhtymisestä ilman tönimistä. Kokeneet vastaavat.
Teknik
Viestit: 151
Liittynyt: Ke 01.04.2009 17:24

Pure marauder armeija, toimiiko?

Viesti Kirjoittaja Teknik »

Yey, pakkohan on meidän esi-isistämme tehdä Viikinkimäinen armeija!

Elikkäs, pärjääkö tälläisella armeijalla mitenkään? Yleensä kun on no armour save, ja huono toughness niin ne kuolevat nopeasti...

2000 pts ajattelin saada, jotta saisin Wulfrik he Wandererin mukaan. :D

Onko muuten marauder hevosmiehiä tullut muovisina?
Half-breed kirjoitti:Teknik oli kerrankin oikeassa.
Koulu on taas, koulu on taas, reput täynä kirjoi!
Avatar
Stifler
Viestit: 592
Liittynyt: Ke 29.08.2007 20:04
Paikkakunta: Helsinki

Re: Pure marauder armeija, toimiiko?

Viesti Kirjoittaja Stifler »

Teknik kirjoitti:2000 pts ajattelin saada, jotta saisin Wulfrik he Wandererin mukaan. :D
Tämän saa 1k peleihin jo,hero nimittäin

Muovisia Heppoja on joo,olisiko mahdotonta ottaa asiasta itse selvää?

Enpäs tiedä,Jos ajattelit pelkkiä Maroja ja Heppa maroja ottaa niin enpä usko,kyllä lisäksi vielä peikkoja,kaaos Knighteja ja jotain kannattaa pistää mukaan. Maroille sopisi Giantti,slaaneshin merkillä tietenkin, spawneja ehkäpä. sitten röllejä ,ogreja ,joko tavallisia tai dragon.
Kirjoittaja Drakojan » To 03.09.2009 17:48

Se on trolli, ei siitä kannata välittää.
Avatar
IRiaD
Peliporukkavalvoja
Viestit: 4008
Liittynyt: Ti 26.09.2006 19:24
Paikkakunta: Joensuu

Re: Pure marauder armeija, toimiiko?

Viesti Kirjoittaja IRiaD »

Pure marauder pelaa melko erilailla kuin "tavallinen" kaaoslista, aina ei voi pitää itsestäänselvyytenä että combatissa voitetaan tapoilla. Onhan noilla nyt kuitenkin 4+ save lähärissä, WS4 ja kiitettävä määrä päitä yksiköissä.
Diogenes kirjoitti:Mutta on ne ajat muuttuneet ... muistan sen ketjun missä IRIAD oli ketjun huonoin vitsi, ja nyt kaikki muut ovat niitä vitsejä IRIADiin verrattuna :P
Avatar
Drago^
Viestit: 1094
Liittynyt: Pe 25.06.2004 21:48
Paikkakunta: Oulu

Re: Pure marauder armeija, toimiiko?

Viesti Kirjoittaja Drago^ »

Paljon marauder horsemaneja flaileilla ja khornen merkeillä. Peruuttelet pylly edellä vastustajaa päin ja sitten käännät ne ennen vuoroa jolloin hyökkäät kaikilla. Samaa voi koettaa slaaneshin merkeillä sekä myös 10/12 marauderin jalkamiehillä.
No pain no gain.
Róbó-Tónó
Viestit: 1557
Liittynyt: Ma 03.07.2006 23:41
Paikkakunta: Lahti

Re: Pure marauder armeija, toimiiko?

Viesti Kirjoittaja Róbó-Tónó »

Drago^ kirjoitti:Paljon marauder horsemaneja flaileilla ja khornen merkeillä. Peruuttelet pylly edellä vastustajaa päin ja sitten käännät ne ennen vuoroa jolloin hyökkäät kaikilla. Samaa voi koettaa slaaneshin merkeillä sekä myös 10/12 marauderin jalkamiehillä.
Noissa frenzyttävissä flaili horseissa on vain yksi pieni vaara, sillä jos kaverilta löytyy yksikin lentäjä niin peruuttelevat marat syöksyvät takaisin omaan laitaansa kohti kun lentäjä on kiltisti lentänyt niiden yli toiselle puolelle. Mutta tämänki kai voi korjata jos niitä flaili horseja on peruuttelijoiden takana naama etu suuntaan. Tulevat sitten toisena aaltona ekan aallon jälkeen.
Mitä todennäköisemmin nopista pyörii mitä epätodennäköisempiä lukuja.
Xenon
Peliporukkavalvoja
Viestit: 3130
Liittynyt: Ke 11.05.2005 17:47

Re: Pure marauder armeija, toimiiko?

Viesti Kirjoittaja Xenon »

No mikä ettei. Coret täyteen maroja ja heppamaroja. Speciaaliin mörköjä, öttiäisiä ja ritareita joille konffaat tyylikkäät panssaroidut marat kyytiin, voivat olla vaikka jotain "eliitti" porukkaa. Rareen shrine ja vaikka hellcannon. Kyllä siitä pitäisi ihan pelattava armeija tulla.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Perusteet”