Sanansaattaja esittää

Poistuja
Viestit: 101
Liittynyt: Su 10.02.2008 20:06

Sanansaattaja esittää

Viesti Kirjoittaja Poistuja »

Jonkinsorttisia demoneita ja lohikäärme.

Kuva

Kuva

Kuva
Kiroava Kullervo
Viestit: 211
Liittynyt: Ke 22.10.2003 11:11
Paikkakunta: Seinäjoki
Viesti:

Re: Sanansaattaja esittää

Viesti Kirjoittaja Kiroava Kullervo »

Keskimmäinen mönkiäinen on oikeasti painajaismainen ja kiinnitti heti huomion. Eipä muistakaan osaa meikäläisen taidoilla mitään negatiivisti sanoa, muutenkin olen huono kriitikko fantasia-aiheisen taiteen osalta.

Demonin miekan liekki on nätti, mutta itse demoni jää omaan makuuni kliiniseksi, jos vertaa tyylikkääseen liki Gigermäiseen lohariin - hiivatti, kun saisi taas itsekkin aikaa ja inspistä ruveta piirtelemään (tikku-ukko tasolla mennään meikäläisen osalta, mutta harrasteena varsin vapauttava ja terapeuttinen). Vähän jäin kaipailemaan haikeudella teikäläisten pykäämää fenno-kielistä piirrustusfoorumia, jonka kuolemaan omakin passiivisuuteni oli syynä (rekisteröidyin kyllä, mutta 1(?) viesti puolessa vuodessa...)!
Avatar
Da Big Boss
Viestit: 2173
Liittynyt: Pe 16.05.2008 14:38
Paikkakunta: Espoo

Re: Sanansaattaja esittää

Viesti Kirjoittaja Da Big Boss »

Uskomattoman hienoja. Todella demonimaisia ja semmosella hienolla tavalla. Parannusta en oikein keksi, ovat miltei täydellisiä.

Tahtoo lisää.
The voice actor of Gordon Freeman sadly passed away during the games development.
Wow I can't believe I actually went to wikipedia to look up gordon freeman's voice actor...
Avatar
Ernuuu
Viestit: 289
Liittynyt: Ma 10.11.2008 15:53

Re: Sanansaattaja esittää

Viesti Kirjoittaja Ernuuu »

Upeita, ei voi muuta sanoa. Keskimmäinen tosin saa hiukan huolestumaan, että millanen mieli tollasia keksii...
Coveri on kaveri ja kaveri on coveri.
Poistuja
Viestit: 101
Liittynyt: Su 10.02.2008 20:06

Re: Sanansaattaja esittää

Viesti Kirjoittaja Poistuja »

Kiitoksia palautteesta. Keskimmäisen mönkiäisen kanssakulkijaksi on syntynyt samoja rakennekaavoja noudatteleva rukoilijasirkkademoni, kas tässä:

Kuva

Hyviä jatkoja ja inhotuksen väristyksiä vaan kaikille.
Weedeeo
Viestit: 1259
Liittynyt: Ti 31.07.2007 23:46
Paikkakunta: Tampere

Re: Sanansaattaja esittää

Viesti Kirjoittaja Weedeeo »

Vallan hienoja kuvia, olentojen tekstuurit ovat varsinkin hyvin onnistuneita. Ensimmäisen kuvan miekan liekit eivät kyllä ihan yllä muun kuvan tasolle, enempi väri, tummempi oranssi liekkien juureen saisivat liekit ehkä näyttämään enemmän siltä mitä ne esittävät.

Uusi kuva muuten onnistunut, mutta sommittelu ei ole niin hyvä kuin voisi olla. Alakulmassa oleva isohko vaaleampi alue häiritsee vähäsen, se sopisi varmaan paremmin yläkulmaan.

Miten muuten teet tuon paperin "lian", ja rypyt?
Mitä on rakkaus?
santso kirjoitti:sitä kun on päästetty menemään ja satsit ladattu koneeseen ja kone käy kuumana, nesteet virtaa ja tahti on kova :D
Avatar
Terminator Sergeant
Viestit: 1974
Liittynyt: Ti 10.05.2005 15:39
Paikkakunta: Helsinki, henkisesti ikuinen savolainen

Re: Sanansaattaja esittää

Viesti Kirjoittaja Terminator Sergeant »

Ihania otuksia, saako noita jostain unileluina? Mietin tässä että teetkö työsi täysin digitaalisina vai lisäätkö vain digitaustan maalauksiin? Mitään erikoisempaa noista ei voi sanoa, anatomiaa huono kommentoida kun sitä ei ole ja yleinen jälki nyt on vain loistavaa. Eritoten rakastan tuota lohikäärmettä ja noitten demonien ihonvärejä. Propsit kotiin.
Think of the rivers of blood spilled by all those generals and emperors so that, in glory and triumph, they could become the momentary masters of a fraction of a dot.
- Carl Sagan
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Piirrustukset ja maalaukset”