Eli miten se nyt selko kielellä toimii? Erityisesti se taulukko mietityttää..
Kiitos jo etukäteen!
Black Coach
Re: Black Coach
Siis se on kärry, se toimii niinku kärrit toimii, sekä antaa omien marssia jos ne on 6" sisällä siitä, ja jotain juttua sulamisesta kenraalin kuollessa (ei sula). Taulukko on simppeli: joka magic phasen alussa viskot noppaa jokaista power dicea kohden joka sijaitsee 6" sisällä kärristä, tai joka on poolissa, ja joka kuutosella jonka heität, nouset yhden levelin korkeammalle siinä taulukossa (aloitat tasolta 0), esim tasolla kolme sulla on kaikki efektit jotka tulee tasoilta 1 2 ja 3, ja kun pääset kuutoseen asti, niin toi noppien syöminen jatkuu silti. Jos heität sen kuutosen, se noppa lähtee pois eikä sitä voi sillä magic phasella käyttää, mutta saat tosiaan niitä efektejä kärriin. Viet sen lähelle vihollisvelhoa->kärristä tulee parempi, ja vihu taikoo vähempi. Tms.
Osta multa black coach, maalattu?
Osta multa black coach, maalattu?
Re: Black Coach
Eli kun on saanut heitettyä sen 6 kuutosta niin senkö jälkeen ei tapahdu muuta kuin että kuutoset poistaa power diceja?
Eli ne kuutoset säilyy kun seuraavalla vuorolla heittää uudelleen ja ne ynnätään? Ja kaikki ne levelit on voimassa?
Eli ne kuutoset säilyy kun seuraavalla vuorolla heittää uudelleen ja ne ynnätään? Ja kaikki ne levelit on voimassa?
Re: Black Coach
Joo, kun oot heittäny kuus kutosta, et saa enää ite lisää kivaa, mutta ne power nopat katoaa edelleen. muista että se imee myös sun omia noppia jos velho on lähellä, ja poolia joka tapauksessa. Kaikki taulukon tasot siihen asti mitä oot heittäny, on voimassa. Kuudella kuutosella sulla on kaikki mitä siitä taulusta löytyy, kolmella kuutosella kolme ekaa juttua. Saadut jutut pysyy päällä, et joudu aloittamaan ensimmäisestä levelistä joka kierroksella uudestaan.
- Scumboogie
- Viestit: 4390
- Liittynyt: Su 02.03.2008 11:26
- Paikkakunta: Vantaa
Re: Black Coach
Täytyykö Black coachiin heittää vain yksi poolinoppa vai molemmat (+ mahdollinen black periapt)?
Re: Black Coach
IHAN KAIKKI nopat mitä on rangella olevilla velhoilla, ja KAIKKI poolin nopat, myös periapti ja vaikka banner of sorceryn tuottamat nopat. Pakko, ei siis voi jättää heittämättä. Kantsii kuljettaa se pois velhojensa luota jos ei enää halua "ladata sitä".