"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Eversor assasin

Jos et tiedä, mitä C'tanit ovat tai kuka on Cypher ja ketkä olivat Primarkit, tieto löytyy tältä palstalta.
Avatar
Guardsniper
Viestit: 1509
Liittynyt: To 01.02.2007 15:18
Paikkakunta: Hämeenlinna

Eversor assasin

Viesti Kirjoittaja Guardsniper »

Tuli tuossa mietittyä, että tekisin assassins execution forcen (6 eversor assassinia) apockiin. Onkelmana oli tietty se, että näitähän GW ei ole julkaissut kuin kaksi erilaista (korjatkaa jos olen väärässä). Jonkinlaisia konversioita olisi siis tehtävä, jotta nämä eivät päätyisi näyttämään klooneilta.

Sitten tuli mieleen tää kuuluisa konversio idea, jonka miljoonat nörtit ovat joskus saaneet: "omg lisätään sille tissit ja väitetään naiseks".* Ajattelin kuitenkin, että olisi hyvä tarkistaa olenko nyt ampumassa itseäni jalkaan (tyyliin female mahreens) jos teen nais-eversorin. (Lexicanumista ei löytynyt apua.) Eli miten on, onko tällaisia pyörinyt jossain pörrössä? Entä edes mahdollinen (pörrössä)?

*(Ennen kuin kukaan ottaa puheeksi. Kyllä, minulla on tyttöystävä. Ei, tähän konversio ideaan ei liity mitään pakottavaa tarvetta konvertoida figuille "naisellisia muotoja")
Ostan necromundaa, mordheimia, epicciä ja BFG:tä.
YV tavoittaa.
Avatar
Da Big Boss
Viestit: 2173
Liittynyt: Pe 16.05.2008 14:38
Paikkakunta: Espoo

Re: Eversor assasin

Viesti Kirjoittaja Da Big Boss »

Jaa'a, Lexicanum ei ole sanonut mitään ettei se saisi olla, muttei artworkissa, figuissa tai vastaavissa lähteissä ole merkintöjä että se olisi nainen. Ainoa assasin joka varmasti voi olla nainen on Callidus, muista ei taida tarkempia mainintoja olla mikä sukupuoli sillä pitää olla.

Päätä itse sanoisin. Jos sitä konffaamista haluat niin kyllä niille saa melko nopealla ajattelemisella asioita konffattaviksi.
The voice actor of Gordon Freeman sadly passed away during the games development.
Wow I can't believe I actually went to wikipedia to look up gordon freeman's voice actor...
Avatar
Half-breed
Viestit: 10351
Liittynyt: Ma 01.03.2004 11:11
Paikkakunta: Turku

Re: Eversor assasin

Viesti Kirjoittaja Half-breed »

No tästähän ei ole mitään sanottu missään, eikä missään muussakaan temppelissä ole mitään sukupuolipakkoa (Callidukset on pääasiassa naisia, koska polymorphine toimii paremmin naisissa, mutta se ei tarkoita etteikö heidän joukoissaan olisi miehiä.), joten sanoisin että kyllä niitä naisiakin voi muissakin temppeleissä olla.
2014 bänniä jo yhteensä ~3,5 kuukautta. Yrittäkää pistää paremmaksi.
Avatar
Pk_Jumba
Viestit: 14
Liittynyt: Pe 24.07.2009 18:18

Re: Eversor assasin

Viesti Kirjoittaja Pk_Jumba »

Eversor assasin oli luurankoäinen assasiini. Se yleensä tappo kaikki, mutta abaddonia ja typhusta se ei voi voittaa. *****
Avatar
Samsson
Valvoja
Viestit: 3359
Liittynyt: To 30.05.2002 14:32
Paikkakunta: Kauniainen

Re: Eversor assasin

Viesti Kirjoittaja Samsson »

Pk_Jumba kirjoitti:Eversor assasin oli luurankoäinen assasiini. Se yleensä tappo kaikki, mutta abaddonia ja typhusta se ei voi voittaa. *****
Ja tämä liittyy tämän threadin kysymykseen miten? Pidetään vastaukset asiallisena ettei lukkoa tulisi. Kiitos.
Avatar
Mysterous
Viestit: 2228
Liittynyt: La 16.11.2002 18:24

Re: Eversor assasin

Viesti Kirjoittaja Mysterous »

Kun nyt assasineista on puhetta, muistan että joskus sotun alkuaikoina joku selitti lukeneensa fluffia, jossa assasin lähetettiin teurastamaan jonkun planeetan Kuvernöörin tai muun tärkeän henkilön suku. Sattumoisin uhrilla oli sukujuhlat ja siellä sitten assasin rupesi teurastamaan porukkaa oikein olan takaa, miekkansa ja pistoolinsa rytikässä kadotettuaan, joutui salamurhaajamme turvautumaan lusikoihin ja veitsiin. Topikkia en nyt valitettavasti löytänyt, mutta onko kyseessä vain jonkun höyrypäinen omakeksintö vai ihan virallista fluffia?
Avatar
Guardsniper
Viestit: 1509
Liittynyt: To 01.02.2007 15:18
Paikkakunta: Hämeenlinna

Re: Eversor assasin

Viesti Kirjoittaja Guardsniper »

Mysterous kirjoitti:Kun nyt assasineista on puhetta, muistan että joskus sotun alkuaikoina joku selitti lukeneensa fluffia, jossa assasin lähetettiin teurastamaan jonkun planeetan Kuvernöörin tai muun tärkeän henkilön suku. Sattumoisin uhrilla oli sukujuhlat ja siellä sitten assasin rupesi teurastamaan porukkaa oikein olan takaa, miekkansa ja pistoolinsa rytikässä kadotettuaan, joutui salamurhaajamme turvautumaan lusikoihin ja veitsiin. Topikkia en nyt valitettavasti löytänyt, mutta onko kyseessä vain jonkun höyrypäinen omakeksintö vai ihan virallista fluffia?
Kyllähän tuo oli/on ihan virallista pörröä. Tosin se taisi mennä niin, että pislasta loppu paukut ja eversorin oma veitsi katkesi rytäkässä (TJSP). Tosin (korvike) veitsestä mulla ei kyllä ole mitään muistikuvaa (toisin kuin lusikasta/lusikoista). Vanhin tuon kerettiläis klaanin jäsen oli joku ikäloppu ja nuorin oli muutaman kuukauden ikäinen.
Ostan necromundaa, mordheimia, epicciä ja BFG:tä.
YV tavoittaa.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Historia”