Ilmeisesti tästä kaverista tuli suunnilleen turha ukko uusien challenge sääntöjen takia jos tulkitsen sääntöjä oikein.
Eli jos ja kun tottakai joku tekee Challengen tälle niin vastusta ottaa sen vastaan characterilla( ei independent characterilla) jolloin ei voi tehdä muita fighting stanceja (perfect warrior sääntö GK codex s.26) kuin sword storm. jolloin saa tämä 150 pisteen ukko lyödä tasan yhden kerran :/. Kun tuota perfect warrior juttua ei olla vielä FAQ:ttu kunnolla. Tai sitten voit heitellä armour saveja uusiksi lyömättä kertaakaan valitsemalla Blade shieldin, ongelmaksihan muodostuu lähinnä nämä kaverit kellä on power fist. Joten perus marine kersanttilla on hyvin suuret saumat voittaa kyseinen jamppa.
Kun Rapier strikeä lyöntäjä kun ei voi kohdentaa kuin Monstrous creatureja ja Independent Charactereja vastaan. tai no sana muoto on kyseenalainen.
Onko muilla GK pelaajilla eriävä mielipide?
Castellan Crowe
-
HerraMauno
- Viestit: 2072
- Liittynyt: Ke 17.06.2009 17:57
Re: Castellan Crowe
Paskahan toi nappi oli alkuunsakkin. Se mitä se klosiksessa tekee on se parry + cleansing flame. Mutta joo ihan oikein oot sääntöjä tulkinnu.