"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Dead-Logan-Wing 1850

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Avatar
nice2beatU
Viestit: 501
Liittynyt: Ti 24.08.2010 08:55
Paikkakunta: Espoo

Dead-Logan-Wing 1850

Viesti Kirjoittaja nice2beatU »

Suunittelin tämmöstä termari listaa, jos on niin monta termarii ettei niit vaan (toivottavasti) saa tapettua.

HQ:
Logan Grimnar

Rune priest: wolftail talisman, living lightning, JOTW [ottaa käytännössä aina divinationin]

Rune priest: murderous hurricane, JOTW [ottaa käytännössä aina divinationin]

Troop:
10 x Wolf guard: 10 x terminator armour, 2x cyclone missile+melta bomb

5 x Wolf guard: 5 x terminator armour, cyclone missile+melta bomb

5 x Wolf guard: 5 x terminator armour, cyclone missile+melta bomb

5 x Wolf guard: 5 x terminator armour, cyclone missile+melta bomb

ally HQ:
belial: TH/SS

5 x assault terminator: 5 x TH/SS, apo

eli 32 termarii kävelee kohti ampuen 10 missilellä, joissa satunnaisesti: twinkkausta, preffaa, tank huntterii yms kivaa. IC:t jakaa kestoa assaulteissa ja alussa logan jakaa hassuja voimiaan 10 miehen porukalle, sitten lähisten alkaessa hyppää assaulttejen letkaan mukaan antamaan super voimia blessinggejen lisäksi.

Mielipiteitä, parannus ehdotuksia ja jotain yleistä turinaa saa mielellään laittaa.
Skorne is love, Skorne is life.
Avatar
pstj
Viestit: 180
Liittynyt: Ti 20.01.2004 15:08
Paikkakunta: Päijät-Häme

Re: Dead-Logan-Wing 1850

Viesti Kirjoittaja pstj »

Sen lisäksi etteihän nyt hyvänen aika wuffet ja dangelit ala yhteistyötä tekemään, ei Logan voi joinata assaulttien matkaan "allies of convenience"-statuksen takia.
Ei se siitä.
Kimsi
Viestit: 109
Liittynyt: Pe 18.06.2010 21:31

Re: Dead-Logan-Wing 1850

Viesti Kirjoittaja Kimsi »

pstj kirjoitti:Sen lisäksi etteihän nyt hyvänen aika wuffet ja dangelit ala yhteistyötä tekemään, ei Logan voi joinata assaulttien matkaan "allies of convenience"-statuksen takia.
Oletko varma ettei IC voi joinata convenience allyihin? Itse muistelisin että ainoastaan desperate allyissa on tämä este.


Itse listasta niin sen heikkous on hitaus. Nopeasti liikkuva vastustaja pystyy menemään sellaiseen kulmaan että pystyy ampumaan cyclonet squadeista pois, ja sen jälkeen vain peruutella ja ampua loput armeijasta.


Jos saa ehdottaa niin ehkä kannattaisi ottaa Wolf Guard unitteihin vain yksi terminator armorissa ja cyclone launcherilla ja loput power armorissa, ja näin säästyneillä pisteillä ottaa esim long fangeja jolloin saat reilusti enemmän tulivoimaa?
Avatar
nice2beatU
Viestit: 501
Liittynyt: Ti 24.08.2010 08:55
Paikkakunta: Espoo

Re: Dead-Logan-Wing 1850

Viesti Kirjoittaja nice2beatU »

Joo tää lista nyt kusi siihen ette muistin väärin ton ally jutskun enkä saanukkaa liittolaisii. =( Lasken jossaa vaihees uuden listan ku keksin paremman liittolaisen.

@kimsi: mikä armeija on niin nopee, että pääsee oikeesti kylkee levittäitynyttä armeijaa vastaan? Se fronta arch on ihan älyttömän levee, jos siin on 2-3 termaril siin missilen edes.
Skorne is love, Skorne is life.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijalistat”