Morat Prison Break skenaario

Palsta, jossa on tarkoitus keskustella kaikista niistä aiheista, jotka eivät sovellu muihin otsikoihin.
JáyVee
Viestit: 47
Liittynyt: To 26.07.2012 16:14
Paikkakunta: Kuopio

Morat Prison Break skenaario

Viesti Kirjoittaja JáyVee »

Pelailtiin tossa yhdistyksemme pikkujouluissa Morat Prison Break missioni jossa x määrä pelaajia yrittävät päästä pakoon Morattien vankilasta. Mukana pelaamassa oli itseni lisäksi viisi pelaajaa joista kome eivät olleet ikinä infinityä pelanneet, itse pelasin vankilaa vartioivilla Morateilla kun loput yrittivät paeta. Pelissä siis jokainen tekee itselleen 20 pisteen (ilmeisesti kylläkin expan) spec-ops napin ja tekevät yhteistyötä päästäkseen ulos Morattien vartioimasta vankilasta ja matkalla tulee suorittaa muutama pieni tehtävä.

Missioni oli kaikin puolin hauska ja se opetti myös ensikertalaisia mukavasti pelin saloihin, etenkin kun oli muutama joka osasi jo hieman pelin sääntöjä ja suunnitteli muiden "vankien" kanssa strategioita. Annoin pelin mennä niin pitkään kun vaan ihmiset jaksoivat pelata ja niinhän siinä kävi että vankilasta onnistuttiin pakenemaan. Olisi vissiin pitänyt laittaa hieman kovempia vastuksia, kun Chain Riflet hoiteli perus Morat Infantryn nopeesti pois alta.

Pöydässä käytimme sisätiloina Varjouksen Zone Mortalista ja ulkoalueena kahta Realm of battle palasta. Jonne sitten heittelin O:Is kontteja ja pari taloa joista lisää Moratteja spawnas varmaan tuhoonsa.

Kuvia en valitettavasti muistanut pelistä ottaa. Jos joku haluaa kyseisen skenun sääntöpaketin itselleen niin voin laittaa sen tänne kunhan koneelle kerkeän.
Viimeksi muokannut JáyVee, Ti 02.12.2014 15:31. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Jaakko Vartiainen
Kuopion Figupelaajat KuoFi ry
http://www.facebook.com/figupelaajat

´By the Greater Good, these gue'la have a lot of tanks...´
-Shas'gra, the Siege of Rala'tas
Avatar
Morze
Viestit: 3287
Liittynyt: La 28.04.2007 22:21
Paikkakunta: pk-seutu

Re: Morat Prison Break skenaario

Viesti Kirjoittaja Morze »

Kai teilläkin oli "areenataistelu", niinkuin Genconinkin tilaisuudessa?
Avatar
Dr. Icchan
Viestit: 3427
Liittynyt: Ti 28.07.2009 21:51
Paikkakunta: PK-seutu
Viesti:

Re: Morat Prison Break skenaario

Viesti Kirjoittaja Dr. Icchan »

Laitas tulemaan vaan, voidaan kokeilla tätä joskus kerholla.
JáyVee
Viestit: 47
Liittynyt: To 26.07.2012 16:14
Paikkakunta: Kuopio

Re: Morat Prison Break skenaario

Viesti Kirjoittaja JáyVee »

https://www.dropbox.com/s/rhnif5ubqlu56 ... pe.md?dl=0

Tossa ois ja kyllä me pienehkö "areenataistelu" vedettiin, mutta jotenkin kummasti vaikka alukselle selvisi viisi miestä, vain kaksi pääsi sillä nousemaan (ja alukseen mahtui kolme).
Jaakko Vartiainen
Kuopion Figupelaajat KuoFi ry
http://www.facebook.com/figupelaajat

´By the Greater Good, these gue'la have a lot of tanks...´
-Shas'gra, the Siege of Rala'tas
Avatar
jamovoima
Valvoja
Viestit: 7617
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:37
Paikkakunta: Länsi-Vantaa

Re: Morat Prison Break skenaario

Viesti Kirjoittaja jamovoima »

Hauska skenaario kyllä. Ihastelin jo silloin sen genconin jälkeisissä raporteissa. Olisi kyllä hauska joskus testata.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “CB: Yleiset keskustelut”