Sivu 1/1
'Conientry: Chaos Warriors of Nurgle
Lähetetty: Su 25.07.2004 22:06
Kirjoittaja Neurotic
Iltaa
Kuvat löytyvät
täältä.
Juuri ja juuri sain maalattua nuo 'coniin. Vitriinissä ryhmä näytti todella harmaalta ja tylsältä. Turha kai tässä on muuta turista, eli...
...kritiikkiä tulemaan!
Moi
Lähetetty: Su 25.07.2004 22:08
Kirjoittaja Battousai
Ihan hienoja ovat, värisävy tosin on hiukan khornahtava

Lähetetty: Su 25.07.2004 22:23
Kirjoittaja Ico
Noissa on ehkä vähän liikaa tota metalliväriä. enemmän vihreitä peliin niin tulee "nurglemaisempi".
Ton champan kilvessä oleva freehändi ei mun mielestä oo oikein onnistunut. Se virheiden etsimisestä.
Kaiken kaikkiaan upeita. Osaisimpa mäkin maalata joskus noin hyvin.
Edit: Tuo champan maha on muuten hieno
Lähetetty: Su 25.07.2004 23:56
Kirjoittaja chokka
Hienoja ovat, ja mielestäni vitriinissä ne näyttivät hienommilta.
Lähetetty: Ma 26.07.2004 11:25
Kirjoittaja Slann
Voisit laittaa vaikka puolet haarniskasta vihreeks nii ois hienompi...
Lähetetty: Ma 26.07.2004 11:39
Kirjoittaja Neurotic
Slann kirjoitti:Voisit laittaa vaikka puolet haarniskasta vihreeks nii ois hienompi...
Millä tavalla Warriorit olisivat hienompia, jos puoli haarniskaa olisi vihreää? Perustelu ei tee koskaan pahaa.
Ico kirjoitti:Ton champan kilvessä oleva freehändi ei mun mielestä oo oikein onnistunut.
Totta, tuo on taas niitä öiseen aikaan väännettyjä freehändejä. Älkää kokeilko.
Lisää kritiikkiä!
Moi
Lähetetty: Ma 26.07.2004 12:02
Kirjoittaja VJ
Toi oli ehdottomasti paras ryhmä. Näyttää siltä että olet tiennyt mitä olet noista halunnut tehdä ja onnistunut toteuttamaan sen.
Lähetetty: Ma 26.07.2004 12:32
Kirjoittaja Icar0s
Plague Zombie kirjoitti:Ihan hienoja ovat, värisävy tosin on hiukan khornahtava

Miten saat tuosta värisävystä khornahtavan??? Minusta tuo on juuri sopiva Nurglen teema and that's it....
Harmi kun 'Conin valaistus oli vähän huono, niin nuo näytti vitriinissä vähän tummilta IMO.... livenä nuo on mitä mainiointa siläruokaa

Jos olisit saanut sen display beissin valmiiksi, niin olisi ollut hienompi, mutta ilmankin erittäin näyttävä ryhmä... ansaitsit toisen sijan

Onneksi olkoon
'Wish Edit: Piti vielä sanoo, et toi weatherointi on tosi hyvän näköstä ja viitan blenditkin on myös 
Lähetetty: Ma 26.07.2004 13:21
Kirjoittaja Lahtaaja
Siis kaikki haarniskat ja aseet on onnistunut oikein mainiosti, mutta täytyy myöntää, että noi viitat on perskuleen hyvännäköisiä! Baset ovat kanssa ihan OK.
Lähetetty: Ma 26.07.2004 15:58
Kirjoittaja Neurotic
VJ kirjoitti:Toi oli ehdottomasti paras ryhmä. Näyttää siltä että olet tiennyt mitä olet noista halunnut tehdä ja onnistunut toteuttamaan sen.
Niin no, suurinpiirtein noista tuli sellaisia, kuin halusinkin, mutta panssareista tuli liian vihertävät. Alunperin oli tarkoituksena vain ohuelti kuultomaalata metallia vihreällä ja muilla väreillä, mutta sitten jotenkin jumituin siihen vihreään

. No, tuollaisia nyt ovat.
Laittakaahan lisää palautetta!
Moi
Lähetetty: Ma 26.07.2004 20:37
Kirjoittaja Zekta
Plague Zombie kirjoitti:Ihan hienoja ovat, värisävy tosin on hiukan khornahtava

Eikös Khornen pojat ole punasia...

Lähetetty: Ma 26.07.2004 20:43
Kirjoittaja Battousai
Zekta kirjoitti:Eikös Khornen pojat ole punasia...

Tuommonen kupari/kulta haarniska tuo mieleen khornen.
Lähetetty: Ma 26.07.2004 22:31
Kirjoittaja Neurotic
Kuvissa panssarit tosiaan näyttävät häiritsevän kellertäviltä, kuvittele ne vihertäviksi.
Eikö kenelläkään olisi antaa mitään haukkuja?
Plup
Lähetetty: Ma 26.07.2004 22:42
Kirjoittaja LAndE
Ei noista keksi mitään pahaa

Viitan blenditkin ovat erittäin tasaiset. En itse löydä tuosta mitään muuta kuin Nurglea, ehkä enemmän jakamattomia kuin Khornea... Itse teen Nurglea armeijaa ja ajattelin että osaisin maalatakkin - En osaa.
[OT] Etkös sinä (Bansku) tullut GW:n kaaos warru kisassa toiseksi? Kattelin sitä ykköstä ja kakkosta GW:ssä ja ainoo millä se toinen voitti oli se beissi, ei ollu mitenkään parempi maalaus kun sulla mutta beissi vei siitä huomioita niin paljon. [OT/]
Lähetetty: Ti 27.07.2004 00:00
Kirjoittaja Maelis
Paint Shop Prossa on kaksi kivaa työkalua: Brightness/contrast, sekä Red/Green/Blue -säätö. Vähän kun lisää sinistä niin saat keltaisesta valkoisen, niinkuin sen kai kuuluu ollakin. Ja brightness/contrastilla voit viedä muuttaa kuvaa valoisammaksi tai tummemmaksi tarpeen mukaan.
Lähetetty: Ti 27.07.2004 00:48
Kirjoittaja VJ
Bansku kirjoitti:
Eikö kenelläkään olisi antaa mitään haukkuja?
Minä en keksi mitään. Tietysti voisi no brainerina heittää, että noi oli liian tummia, mutta oikeasti ne eivät olleet muuten kuin ehkä muiden entryjen rinnalla. (UK) GD tasoa ehdottomasti. Tyylillisesti erittäin kypsää värien sommittelua ja maalausta.
Jatka samaan malliin!
Lähetetty: Ti 27.07.2004 09:29
Kirjoittaja Icar0s
Bansku kirjoitti:Plup
Päätit sitten laittaa tämän tuohon loppuun
Juuh, kuten VJ sanoi, nämä ovat ehdottomasti GD tasoa!!! Kohta sulla on oikeasti Golden Demoni kädessä

Lähetetty: Ti 27.07.2004 16:58
Kirjoittaja Neurotic
Jaah. No, kiitos kehuista. Sculpteistakin saa paasata, jos saa tarpeeksi selvää.
Plup