Lahitaistelussa tankkiin osuminen
-
Hencca
Lahitaistelussa tankkiin osuminen
Niin eli siis mika on tankkien WS?? Kaverin kanssa on tullu vaitteluu ja huutoo pariki kertaa ku avatar tai wraithlord on paassy closikseen tankin kanssa. 
jos ajoneuvoilla ei ole määritelty Ws:sää erikseen, niihin osutaan niin kuin Sääntökirjassa, Ajoneuvo osiossa, kohdassa ASsaulting Vehicles lukee... ei tarvitse tapella siitä asiasta.
Jos taas ajoneuvolla on Ws, niihin osutaan kuten tavallisiin jalkaväen mosureihin.
Jos taas ajoneuvolla on Ws, niihin osutaan kuten tavallisiin jalkaväen mosureihin.
"Koska tämä on Sotavasara - foorumi, jonka käyttäjillä on niin vähän toivoa saada naista, että pitää yrittää nussia pilkkua. -Da Capitan"
Kertauksen vuoksi assaulting vehicles (heitot ovat hyökkääjän WS:stä riippumattomia):
- Paikallaan olevaan tai immobilisoituun ajoneuvoon osuu automaattisesti. (Siis 'to hit' heittoja ei tarvita.)
- Alle 6" edellisellä vuorolla liikkuneeseen ajoneuvoon osuu 4+:lla.
- Yli 6" liikkuneeseen ajoneuvoon osuu 6:lla.
- Lisäksi skimmeriin osuu aina ainoastaan 6:lla, ellei se ole immobilisoitunut, riippumatta sen oikeasti liikkumasta matkasta.
- Muista lisäksi, että liikutettu matka on alkupisteen ja loppupisteen välimatka; edestakaisin liikkumista ei lasketa.
Follow me Sons of Russ, this night our enemies shall feel the fangs of the Wolf!
-
Hencca