"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Tuleeko orkeille uusia figuja?

Warhammer 40.000 -pelin palsta, jossa on tarkoitus keskustella kaikista niistä aiheista, jotka eivät sovellu muihin otsikoihin. Kysymyksiinkin vastataan, mutta käytä kuitenkin ensin hakua.
Avatar
Gmorq
Viestit: 160
Liittynyt: Su 27.02.2005 12:28

Tuleeko orkeille uusia figuja?

Viesti Kirjoittaja Gmorq »

Mietin tässä, että pitäisikö kerätä Necronit loppuun, kun (jos) orkeille tulee uudet modellit. Onko tulossa? Koska? Rahaa tulee niin hitaasti, että siten kun on saanut valmiin okr armeijan, ne uudistuu. :(
Murmelimies
Viestit: 366
Liittynyt: Su 14.11.2004 17:39
Paikkakunta: Espoo

Re: Tuleeko orkeille uusia figuja?

Viesti Kirjoittaja Murmelimies »

Gmorq kirjoitti:Mietin tässä, että pitäisikö kerätä Necronit loppuun, kun (jos) orkeille tulee uudet modellit. Onko tulossa? Koska? Rahaa tulee niin hitaasti, että siten kun on saanut valmiin okr armeijan, ne uudistuu. :(
Uuden kodeksin yhteydessä tulee varmaankin uusia figuja.
Uusi kodeksi tulee varmaan joskus 2006 vuoden lopussa tai 2007 vuoden aikana.
Avatar
camoflame
Viestit: 384
Liittynyt: Ma 29.09.2003 20:21
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja camoflame »

Eihän uudistus tarkoita sitä että pitää heittää entiset modelit roskiin. Tosin uuden codexin myötä voi tulla niin että enää sama armeijan kokoonpano ei ole hyvä, mutta eiköhän niitä vanhojakin voi käyttää.
It's not whether you win or lose, it's how you play the game, right?
Murmelimies
Viestit: 366
Liittynyt: Su 14.11.2004 17:39
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Murmelimies »

Niin tietenkin voit käyttää vanhoja figuja. Joten kerää vain niitä örkkejä jos siltä tuntuu.
Avatar
Gmorq
Viestit: 160
Liittynyt: Su 27.02.2005 12:28

Viesti Kirjoittaja Gmorq »

Totta. Voisihan niitä kerää pienen armeijan ja sitten kerää Necroneja samalla kun odottaa uusii orkkei.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Yleiset keskustelut”