"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Tonttuja kaksi kiloa

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Cresent
Viestit: 82
Liittynyt: To 09.10.2003 16:59

Tonttuja kaksi kiloa

Viesti Kirjoittaja Cresent »

Lords

Highborn @ 282
- alter, light armor,shield, great weapon
- bow of loren, arcane bodkins, glamourweawe

Total: 282

Heros

Spellsinger @ 140
- dispel scroll, divination orb

Branchwraith @ 140
- cluster of radiants

Noble @ 111
- light armor, great weapon, general
- hail of doom arrow

Total: 391

Core

12 Glade Guard @ 144

12 Glade Guard @ 144

5 Glade Riders @ 129
- musician

10 Dryads @ 132
- branch nymph

Total: 549

Special

6 Wild Riders @ 217
- full command
- war banner

7 Wardancers @ 147
- full command

Total: 364

Rare

Treeman @ 285

5 Waywatchers @ 120

Total: 405
________
Dispel pool: 5
Casting pool: 4
Total points: 1991
________

Elikkäs tälläistä tällä kertaa. Kommenttia tulemaan kiitos, etenkin haluaisin kommenttia taikaesineistä. Eniten kiinnostaa tuon loordin varustus, mutta myös tuon maagin, otanko tuon Divination Orbin vai toisen käärön?

Lista on vielä kehitys ja osto vaiheessa, joten kaikenlaista kommenttia otetaan vastaan.

Pääasiassa pelaan örkkejä ja vampyyreja vastaan, joten jos saisin jonkunlaisia parannus ehdotuksia näitä vastaan niin olisin kiitollinen.

Cresent-
...
PhoenixKing
Viestit: 297
Liittynyt: Pe 24.09.2004 21:22
Paikkakunta: Lieto

Viesti Kirjoittaja PhoenixKing »

Ehkä itse vaihtaisin tuon branchwraithin toiseen maagiin, jolle esineiksi rulla ja deepwood sphere (aivan mahtava magic itemi, kannattaa ottaa). Ja kyllä varmaan kannattaa ottaa ennemmin tuo orbi jos on kerran VC:n hevimagiaa tiedossa. Ja mihis laitat tuon kenraalin? Puumiehen pisteillä saisi 18 eternal guardia full commandilla ja sitten jäisi pisteitä vielä yhden maagin kakkosleveliin.
Myyn 40k SM tactical squadin ja eldar craftworld kirja.Täällä.
Cresent
Viestit: 82
Liittynyt: To 09.10.2003 16:59

Viesti Kirjoittaja Cresent »

Juu otan harkintaan tuon toisen maagin, kenraali menee toiseen jousiampuja ryhmään.

Eternal guardista en pahemmin pidä/ näy hyödyllisenä, mutta jos voitte vakuuttaa näiden hyödyllisyydestä niin nekin voivat löytää tiensä listaani.

Kiitos kommentista PhoenixKing.

Cresent-
...
Viiksu
Viestit: 607
Liittynyt: Ke 28.08.2002 10:14
Paikkakunta: Tampere

Re: Tonttuja kaksi kiloa

Viesti Kirjoittaja Viiksu »

Noi commandit vois heittää mielestäni pois ja glade guardien määrän voisit laskee kymmeneen ja pistää ne kulkeen yhes rivis jolloin maximoit ampumisesi. Brachwraithin voisit vaihtaa spellsingeriin ja divination orb vois vaihtua toiseen kääröön. Ylimääräis pisteillä voit lisätä lössiä tai ostaa uutta porukkaa listaan. Divination orb on käytännöllinen vain jossain 3000 pojon peleissä.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”