Tässä olisi kuvia ensimmäisistä figuistani. Mukana on muutama kavereideni maalaama, mutta pääosa figuista on omatekemiäni. Basiliskissa oli joitain maaleja valmiina, kun ostin sen. Haukkuja olen kuullut jo maalin paksuudesta. Tau-aseet ja kranaatin- ja liekinheittimien näköisten räpellysten olisi tarkoitus esittää plasmoja.
http://img96.imageshack.us/img96/6315/kaikki5iz.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/421/heppuja1cj.jpg
http://img132.imageshack.us/img132/6443 ... uja4wt.jpg
http://img132.imageshack.us/img132/6455 ... eam3yt.jpg
http://img114.imageshack.us/img114/2375/plasma6lu.jpg
http://img132.imageshack.us/img132/8607 ... sma8tk.jpg
http://img114.imageshack.us/img114/4355 ... ppi1nb.jpg
http://img132.imageshack.us/img132/5863 ... sta0ur.jpg
http://img132.imageshack.us/img132/816/ ... lta7fl.jpg
http://img132.imageshack.us/img132/8579 ... ta27qa.jpg
Edit: Kahdesta ensimmäisestä kuvasta tuli liian isot vahingossa, mutta muut ovat kyllä pienennetty.
Meikän kaartilaisia
Meikän kaartilaisia
Viimeksi muokannut ale, La 24.06.2006 20:51. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Oli kyllä aika kökön näköisiä..mutta Ekoiksi figuksi ei ollenkaan pahoja..Paljon sinulla on erilaisia maaleja?näyttää siltä että sinulla ei olisi ollenkaan "metalli"maaleja esim mitä yleensä käytetään;Mithrl silver, Chainmail(ei ehkä sovi IG mutta silti..) jne..Tuo kapen Chain sword oli maalattu Harmaalla..?vai näinkö väärin mutta ei pahoja eikoiksi..
Edit:Olihan basiliskissä Jotai metalli maalia..sillä voisi maalata ihan soltuista jotai kohtia
Edit:Olihan basiliskissä Jotai metalli maalia..sillä voisi maalata ihan soltuista jotai kohtia
"Entä mitä syötte aamupalaksi? Minkäväriset kalsarit teillä on?" - Matti Niemelä.
Blood for the blood God! Skulls for the skull throne! Milk for the Khorne flakes!
Blood for the blood God! Skulls for the skull throne! Milk for the Khorne flakes!
Kyllä minulla joku metallinvärinen maali on, mutta olen käyttänyt sitä aika vähän (johtuen siitä, että se on melko huonoa maalia. Pitäisi ostaa joku uusi ja parempi). Sergeantin chainswordissa on sitä, mutta kuvassa se kyllä kieltämättä näyttää harmaalta.
Niin ja Basiliskin metallinväriset osat ovat osittain juuri niitä, jotka olivat ostettaessa jo maalattu.
Niin ja Basiliskin metallinväriset osat ovat osittain juuri niitä, jotka olivat ostettaessa jo maalattu.
Viimeksi muokannut ale, La 24.06.2006 20:51. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Tuo teema on kyllä hyvä ja figut keskivertoja jos nuo ovat ensimmäisiäsi, mutta voisit silti jotain ns. "smuuthimpaa blendiä ja selvempää hailaittia" ja semmosta, mutta sillä ei ole kiirettä ja harjoitus tekee mestarin ja olen yhtä mieltä muiden kanssa eli osta uusi metalli väri. PS. jänniä nuo konffatut heput.