ryhdymme hiljalleen väkertämään tämän vuoden Ropeconin maalaustapahtumia kasaan ja ajattelin kysäistä teiltä, millaista menoa ja meininkiä kaipaisitte maalaustyöpajoihin?
Itseäni lähinnä kiinnostaisi kuulla, millaisista työpajoista melko hyvät maalarit olisivat kiinnostuneita? Melko hyvä maalari on sellainen, joka saa useasti seitsemän pintaan olevia arvosanoja CMONissa, osaa melko paljon tekniikoita ja haluaa kehittyä. Teidän kaltaisianne tuntuu työpajoissa näkevän aika harvoin, emme ehkä osaa keksiä teitä kiinnostavaa ohjelmaa?
Ropeconissa tulee olemaan monenlaisia työpajoja, niin aloittelijoille kuin edistyneemmillekin suunnattuja. Mutta mikä tai kuka saisi juuri sinut kiinnostumaan työpajoista? Onko joku tietty maalari, jonka työskentelyä haluaisit seurata vai kenties joku tietty tekniikka, joka on tuottanut sinulle aina päänvaivaa?
Kuulisin mielelläni kaikenlaisia mielipiteitä. Ei minua haittaa, vaikka olisitte sitä mieltä, että kaikki Ropeconin maalaustyöpajat pitää lopettaa - kunhan perustelette kantanne.
Lähinnä minua kiinnostaa, mitä haluaisitte oppia, miten opetettuna ja kenen opettamana. Olit sitten GD-voittaja, varttunut maalari tai täydellinen keltanokka, vastaa ihmeessä.
Eino/Day