Monsteri ratsastajat, cavalrya vai ei?
Monsteri ratsastajat, cavalrya vai ei?
Onko Nurglen plagueriderit cavalrya? Siis sinänsä joo, koska ne on plaguebearereita hirviön selässä, mutta statseissa niillä on vain yhdet tiedot. Kiitos viksusta vastauksesta jo ennakkoon
. Ja tietty muihinkin vastaaviin tämä pätee.
http://2011.piraattivaalit.fi/patsy02 kirjoitti:Useless as they may be, the horses still need their knights for the extra armour save.
- The Captain
- Valvoja
- Viestit: 12979
- Liittynyt: Ke 07.08.2002 15:07
- Paikkakunta: Kouvola
Re: Monsteri ratsastajat, cavalrya vai ei?
Plagueriderit, Bloodcrusherit, pleasureseekerit ja changebringerit ovat cavalrya, ja ratsastaja lasketaan man-sized modeliksi.Pesis kirjoitti:Onko Nurglen plagueriderit cavalrya? Siis sinänsä joo, koska ne on plaguebearereita hirviön selässä, mutta statseissa niillä on vain yhdet tiedot. Kiitos viksusta vastauksesta jo ennakkoon ;) . Ja tietty muihinkin vastaaviin tämä pätee.
-Miksi Jeesuksen ja Marian päät loistavat valoa?
-Niillä on suvussa halogeenejä.
-Niillä on suvussa halogeenejä.
Kiitos tästä, mutta eihän niitä iskuja voi eritellä ratsastajaan koska sille ei ole tietojakaan vaan ne ovat laskettu yhteen, yksiki statseiksi. Vai olenko aivan väärillä jäljillä?
http://2011.piraattivaalit.fi/patsy02 kirjoitti:Useless as they may be, the horses still need their knights for the extra armour save.
- Lihamestari
- Viestit: 2758
- Liittynyt: Pe 04.02.2005 11:49
- Paikkakunta: Valkeakoski
Ei normaaliakaan ratsuväkeä voi targetoida heppa-vai-ratsastaja -asteella.Pesis kirjoitti:Kiitos tästä, mutta eihän niitä iskuja voi eritellä ratsastajaan koska sille ei ole tietojakaan vaan ne ovat laskettu yhteen, yksiki statseiksi. Vai olenko aivan väärillä jäljillä?
Maailmojen Tuhoaja, Elävien Jumala, Taivaankannen Kannattaja, Vuori Kultainen,
ne nimiä on vain ja nimet otetaan nyt pois!
Jos kasvoillesi lankeat,
se mitä pelastaa?
ne nimiä on vain ja nimet otetaan nyt pois!
Jos kasvoillesi lankeat,
se mitä pelastaa?