miten voitan dwarffit

Jos sinua askarruttaa, kuinka pärjätä ystäväsi voittamattomalle porukalle, täältä voit saada vinkkejä armeijasi kokoonpanoon sekä vastalääkkeitä erilaisten vihollisyksiköiden kohtaamiseen.
±ukkeli±
Viestit: 38
Liittynyt: Ti 08.10.2002 07:56

miten voitan dwarffit

Viesti Kirjoittaja ±ukkeli± »

vampire coutseilla mulla on 1x skeleton regiment 10x zompia 1xbatswarm manfred von cartein mitä kannatta hankkia vielä että päihitän dwarffit
Avatar
Pathfinder
Viestit: 112
Liittynyt: Pe 15.11.2002 13:08
Paikkakunta: Loimaa

Viesti Kirjoittaja Pathfinder »

No, aluksi yksi skeleton- ja zombiregimentti lisää.
Ilman massaa ei pärjää, varsinkin kun on kyse
zombeista ja luurangoista.
Mordheim
Sisters of Sigmar
Marienburgers
Cult of the Possessed
Clan Eshin Skaven
Alandor
Viestit: 235
Liittynyt: Ma 11.11.2002 20:19
Paikkakunta: Sipoo

Viesti Kirjoittaja Alandor »

Teet puhtaan necro/Zombi armyn

Eli otat yhden Master Necromancerin ja 3 muuta necroo

Sitten pelkästään zombeja, tämä voi olla toisaalta aika tylsää maalta, mutta sillä pitäisi pärjätä.
"Victory loves prudence"
±ukkeli±
Viestit: 38
Liittynyt: Ti 08.10.2002 07:56

Viesti Kirjoittaja ±ukkeli± »

öö tuota ajttelin tehä kyl von cartein armyn ni siihen ei voi ottaa master necromanserii
Thorek
Viestit: 112
Liittynyt: To 11.07.2002 13:19

Viesti Kirjoittaja Thorek »

carstain :wink: etkä sä dwarffei voita :D "Fear us u stoopids?"©-thorek
Naurakaa nyt viel lisää ni kuolette saman tien
Avatar
jamovoima
Valvoja
Viestit: 7617
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:37
Paikkakunta: Länsi-Vantaa

Viesti Kirjoittaja jamovoima »

Vampire count kolmisen kymmenen skeletonin kanssa aiheuttaa suurta päänvaivaa kääpiölle kuin kääpiölle. Countin tapoilla, outnumberilla, rankeillla ja lipulla kääpiöt huolimatta isosta leadershipistä juoksevat kuin koirat.
Samoin dire wolffit ja fell batit on ikäviä unitteja kääpiökenraalille. fell batit listii sotakoneiden ampujat ja dire wolffien 18" charge range takaa hyvät flankki charge mahdollisuudet ja siten vastustajan auto breikin.
Nikodent
Viestit: 292
Liittynyt: Su 13.10.2002 20:20
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Nikodent »

no ei noi lurkit+countti niin paha oo
haastat vaan sen countin lordilla niin se ei tapa sun rivi miehii jotka sit tappaa lurkkei tost noin vaan.
Pahoittelen huono kieliasua ja painovirhe paholaisia.
Avatar
jamovoima
Valvoja
Viestit: 7617
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:37
Paikkakunta: Länsi-Vantaa

Viesti Kirjoittaja jamovoima »

Niin mutta se lordikin vie aika paljon pisteitä ja ei ole kuin yhdessä yksikössä.

Niin ja tietenkin dwarffeja vastaan kannattaa otta necroja ainakin se kaksi, sillä se dwarffien magia puolustuskaan ei ole aivan pettämätön. Onnistunut curse of years ironbreakkereihin venäytää varmasti kääpiöpelaajan naaman. Samoin yhtäkkiä unitin taakse ilmestynyt skeleton blokki voi aiheuttaa harmaita hiuksia.
Kuuker
Viestit: 197
Liittynyt: Ti 12.11.2002 15:49

Viesti Kirjoittaja Kuuker »

ukkeli kirjoitti:öö tuota ajttelin tehä kyl von cartein armyn ni siihen ei voi ottaa master necromanserii
luehan se sivun missä oli että mitä saa ni se otsikkoteksti... siellä sanotaan että ne on vain example listejä eli normaalisti saat ottaa mitä vain noihi armeijoihin. tuo rajoitus/special army sivu on täysin optional..
Myytävänä Necron Armeija... yv jos kiinnostaa..
±ukkeli±
Viestit: 38
Liittynyt: Ti 08.10.2002 07:56

Viesti Kirjoittaja ±ukkeli± »

Thorek kirjoitti:carstain :wink: etkä sä dwarffei voita :D "Fear us u stoopids?"©-thorek

lol :o :o
Avatar
Ghe'dahlg
Viestit: 1048
Liittynyt: To 29.08.2002 14:07
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Ghe'dahlg »

3x30 skeletonia ja 3 necroa nostamassa lisää on hauska yhdistelmä ;) . Ja kun näitä supporttaa 17 Black Knightia Vampire Countilla, niin kyllä homma etenee :) . Eikä pidä unohtaa Spirit Hostia :x .
Tätä viestiä ei ole testattu kasviksilla eikä siinä mahdollisesti näkyviä perunoita ole vahingoitettu.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Taktiikat”