Sivu 1/1

''Puhdasta'' Nurglea

Lähetetty: Ke 15.11.2006 22:26
Kirjoittaja Pink Knight
Juu eli tämmöisen maalailin Royal Toys -kaupan maalauskilpaan, joten yritystä on vähän mukana. Ei se toki mitään mahtavaa ole ja kuvakin on heikko, vaan silti huomioon ottaen maalausurani keston olen itse tyytyväinen. Linkin takana paremmat selostukset.

http://www.galtsu.net/kuva/1997/

Tyyli on tarkoituksella tuollainen puhtoinen, eikä sellainen 'roiskinpa vihreää ja ruskeaa tinan/muovin palalle ja sanon jotta on Nurgle joten saa olla sotkuinen'. Itse pidän puhtaammasta maalausjäljestä enemmän. Kommenttia toivoisin, miten tästä vielä parannetaan seuraaviin tuotoksiin.

?

Lähetetty: To 16.11.2006 08:05
Kirjoittaja waloks
Tuo kypärä ei oikein sovi tuohon
muuten se on kaunis

Lähetetty: To 16.11.2006 08:40
Kirjoittaja Master Calgar
Minusta tuo on kovin nätti. Kypärästä pidän itse, mutta mielipidekysymyshän se on. Eihän tuossa nyt mitään ihan hirveän innovatiivista ole, mutta hienosti olet silti maalannut. Ja tuo lievästi kiiltävä panssari antaa omasta mielestäni hyvän "limaisen" vaikutelman ukolle. Jos nyt muualta kiiltää, kuin kypärästä (ja sekin voi olla vain joku offgame heijastuma, hyvä efekti silti tullut, vaikka olisikin ihan vain kuvauksesta riippuva).

Kyllähän tuolla tavalla maalattu kaaosarmy on varmasti näyttävä pöydällä.

Lähetetty: To 16.11.2006 09:30
Kirjoittaja Drak
Ihan hyvännäköinen. Kyllä tuommosella kelpaa pelata.

Lähetetty: To 16.11.2006 12:16
Kirjoittaja figunarkki
Oikein mainio figu. Vasara jotenkin näyttää omituiselta mutten kyllä nyt äkkiä keksi miten sitä voisi parantaa. Hieman näyttää kiiltävänkin, mutta kokonaisuutena erittäin hieno figu. Hienosti olet nuo vihreät osat maalannut.

Lähetetty: To 16.11.2006 20:56
Kirjoittaja TheBerzerker
Okei.. en tainnukkaa antaa tota warrua ihan turhaan :D
Parempi oiski voittaa. No joo, mutta itse figu on varsin mukavalla vihreällä sudittu ja sarveton kypärä aina parempi Nurglen kanssa.
Voita siis ja ota kuvia mun Adeptus Custodesta joku kerta.

Lähetetty: La 18.11.2006 00:45
Kirjoittaja Eluqqa
Heh, kilpailua.

Ihan hienohan tuo, etenkin vihreät osat. Maalaus on siistiä ja viimeistellyn näköistä, paitsi ehkä tuossa "kauluksessa". Ei siinä mitään varsinaista vikaa ole, jotenkin vain mielestäni vaikuttaa että sitä voisi vielä hieman parantaa muiden osien maalaustasoon verrattuna. En kyllä tiedä, miten sitä sitten voisi parantaa.. :p

Lähetetty: Ma 08.01.2007 20:25
Kirjoittaja Uzuhl
tosi siisti mut mä muokaisin sitä merkkiä ennemi ku otaisin sen pois