"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Liskot 2000pts.

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Avatar
Chaos Orc
Viestit: 402
Liittynyt: Ti 05.09.2006 17:23
Paikkakunta: Espoo

Liskot 2000pts.

Viesti Kirjoittaja Chaos Orc »

Elikkä en nyt tiedä, enkä mene sanomaan, että toimisiko tämä armeija, mutta..

Lords & Heroes

Saurus Oldblood 325pts.
-Spawnings of Itzl, Sotek, and Qetzl
-Cold One
-Light Armour
-Enchantedshield
-Scimitar of the Sun Resplendent
-Amulet of Itzl

Skink Priest 160pts.
-Lvl 2
-Scout
-Power Stone
-Dispel Scroll

Skink Priest 160pts.
-Lvl 2
-Scout
-Power Stone
-Dispel Scroll


Core Units

20 Saurus Warriors 270pts.
-Command

15 Skink Skirmishers 110pts.
-Brave
-Scouts

15 Skinks Skirmishers 110pts.
-Brave
-Scouts


Special Units

9 Saurus Cavalry 395pts.
-Command
-Sun Standard of Chotec

4 Kroxigors 252pts.
-Kroxigor Ancient


Rare Units

3 Salamander Hunting Packs 195pts.

Total: 1977pts.


Että tälläistä tällä kertaa. Kommenttia sitten vaan kiitos.
Mitä zeroke-intiaani tekee, kun hänellä on kivi kengässä? No ottaa sen pois!
Avatar
Drago^
Viestit: 1094
Liittynyt: Pe 25.06.2004 21:48
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Drago^ »

Oldiksen Itzl amuletti on surkeimmasta päästä joten nakkaa sillä vesilintua ja laita tilalle quetzlin amuletti. Scimitari on hieman erikoinen valinta, mutta peruskauraa vastaan sillä saisi tuhoa aikaan kivasti.

Miksi papeilla scoutit? Niissä on kiini 320 pistettä ja jos aiot läntätä vihollisen metikköön ja sieltä mennä taikomaan niin voit sanoa heipat noille.

Bravet pois skinkeistä, aseet näkyviin, toiselta scoutti pois, scouttaava 10 poppooseen ja scouttaamaton semmosen 13 poppooseen. Skinkkien pitäisi olla uhrattavia, mutta tuommoisina yli 100 pisteen yksiköinä ne vain on hankala iskeä metsään ja niistä irtoaa paljon pisteitä.


Ratsuväki on ehkä hieman liian isossa poppoossa, ne omaavat vaivaisen +3 AS joka tosiaankaan ei suojaa bolttereilta taikka tykeiltä, hyvä jos nuoliltakaan. Standardiksi huanchi juoksulippu niin voit röyhkeästi astella vastustajan naamaa katsomaan/kylkeä ja käyttää lisämovementin.

Ja lopuksi, antiikkinen pois kroxeista kun maksat maltaita vain yhdestä hyökkäyksestä.
No pain no gain.
kasvi
Viestit: 857
Liittynyt: Su 15.02.2004 22:32
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja kasvi »

Drago^ kirjoitti: Ja lopuksi, antiikkinen pois kroxeista kun maksat maltaita vain yhdestä hyökkäyksestä.
Ei se 1 lisähyökkäys siitä huonoa tee, vaikka jonkun verran maksaakin, vaan lähinnä se, että joku random champpa challengaa sen.
Palkkamaalausta
"Oikeat figut on niille, jotka eivät osaa proxyttaa"
-Nojatuoli
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”