"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Eldar 1500

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Avatar
attor
Viestit: 1348
Liittynyt: Ti 20.05.2003 10:33
Paikkakunta: Raisio

Eldar 1500

Viesti Kirjoittaja attor »

Moi! Black Templareilla pelaaminen alkaa ahistaa pitemmän päälle. Joten uutta armeijaa hakuseen. Codexia tsiigailin pikkasen ja löin juttui mitä haluan listaan, varustus on nyt tommonen että pisteet täyttyy.

Eldar 1500

Jees, muakattu..

Farseer
Runes of witnessing, Doom, Runes of warding
105

Farseer
Runes of witnessing, Guide, Singin Spear
88



5xFire Dragons
80

5xFire Dragons
80

Harlequin Troupe
6x kiss
Shadowseer
162



5xRangers
95

10xGuardians
Brightlance
110

10xGuardians
Brightlance
110


6xWarp Spiders
132


Falcon
Pulselaser, 2x Shuriken cannon
Holo Fields, Spirit stones
175

Falcon
Pulselaser, 2x Shuriken cannon
Holo Fields, Spirit stones
175

Falcon
Pulselaser, 1x scatterlaser, shuriken cannon
Holo Fields, Spirit stones
185

1497
Dargonit kiipee falconeihin, farseerit kattelee mihin kannattaa lähtee. Koneiden pyssyistä en oikeen tiiä, laitoin vaan tollee että ne anpuu pal :).

Kommenttiii?!?
Viimeksi muokannut attor, Su 15.04.2007 22:29. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Kun mä kuolen kaikki baneni sä saat
Andros
Viestit: 304
Liittynyt: Ti 06.07.2004 21:29
Paikkakunta: Jyväskylä

Viesti Kirjoittaja Andros »

Harlequinit eivät saa optiota wave Serpentiin, joten vaihdappa Prismi falconiksi ja harlequiinit pienemmäksi. Lance guardianit voisi korvata jetibikeillä, ihan miten tykkää. Vectored enginet falconeihin, myöskin scatterlasereita niihin kannattaa harkita. Joskus kun on kiva operoida sen assaultcannon kantaman ulkopuolella.

Farseer kokoonpanot näyttävät oudoilta. Doomseer on ihan jees, mutta toi Mindwar versio vähän hämmentää. Guide varmaan olisi kivempi, tai sitten koko jätkä kokonaan pois. Ja ehdottomasti yhdet runes of wardingit jommallekummalle mukaan. Kokonaisuutena ihan jees lista, kyllähän tuolla turnauksissa mättää.
Vile kirjoitti:ANDROS KALAMIESTEN AATELIA, KAIKKIEN TAUKENRAALIEN ISÄ, KESKI-MAAN SANKARI
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijalistat”