"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Irtonisista bannereista

Aloittelijatason kysymykset miniatyyrien maalaamisesta, kokoamisesta tai maaston rakentamisesta.
Seteh
Viestit: 3
Liittynyt: To 03.05.2007 12:07
Paikkakunta: Hyvinkää

Irtonisista bannereista

Viesti Kirjoittaja Seteh »

Pahoittelen mikäli tästä on jo thredi jossain mutta en ainakaan itse sitä löytänyt (tai sitten en vain osannut etsiä).

Eli löysin muuton yhteydessä itseltäni vanhat figuni ja innostuin taas maalailemaan niitä. Tosin maalausjälki ei kyllä ole parantunut kovinkaan sitten viime kerran, josta on jo n. 10 vuotta.

Mutta siis asiaan. Tarvitsisin jostain figuilleni bannereita, koska en enää edes löydä niitä tarramallisia bannereita joita joskus oli.

Selailin paria postimyyntisivua mutta en löytänyt mistään irtonaisia bannereita. Eli onko niitä ylipäätänsä missään edes myynnissä?
Mikäli niitä ei ole niin mistä niitä olisi parhain ruveta tekemään?
Avatar
Datsi
Viestit: 1966
Liittynyt: Su 16.10.2005 19:10
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Datsi »

Plasticard on ystäväsi. 0,5 on hyvä koko, saa taivutettua helpommin.
"Kun netti on poissa, figut tanssivat pöydällä."
Metallifigu
Viestit: 46
Liittynyt: To 17.05.2007 10:40

Viesti Kirjoittaja Metallifigu »

Itse onnistuin hankkimaan viime talvena welfien, delfien ja helfien kyseiset bannerit ebayn kautta. Jos haluaa saada alkuperäiset bannerit niin se on varmaan ainoa keino, muttei sielläkään niitä ihan jatkuvalla syötöllä ole vaan voi joutua odottelemaan kauankin.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Perusteet”