No oon tätä kyselly muiltakin, ja saanut aika selviä vastauksia, mutta varmistan vielä, etää eikös ampumisessa heitetty armor savet ukon SV:n perusteella???Heittäkää vaan vastauksi KYLLÄ tai EI mutta ei mitään metrin pituista listaa.
Moderaattori Squirreli: Sääntöjen urkkiminen on tosiaan kielletty. Tämä foorumi ei ole sääntökirjan korvike. Kun on epäselvyyksiä, niihin voi kysyä vastauksia siten, että kerrotaan tarkemminkin että mistä on tutkittu ja mikä on vielä epäselvää... No, tämä tapaus ei mielestäni vielä ylitä sääntöurkinnan rajaa ja vastaus on "Kyllä". Ampumisessa heitetään armour savet ukon SV:n perusteella, ja asiaan vaikuttaa monta muutakin sääntöä joita en tietenkään voi/halua kertoa. 10.06.2007 klo 12:28
Armor save
Armor save
"yrittäminen on ensiaskel epäonnistumiseen"
Re: Armor save
Kyllä tai Ei-vastaus ei vastaa tässä tapauksessa mihinkään. Ehkä on oikea vastaus. Riippuu paljon siitä miten ampuminen tapahtuu.
s.18-32 Sääntökirjasta vastaavat kysymykseesi.
Tämän jälkeen voisit lukea 3-4 kertaa myös sivut 2-86, ennenkuin kyselet täältä lisää.
Kiitos ja jaksamisia.
-Hyvönen-
s.18-32 Sääntökirjasta vastaavat kysymykseesi.
Tämän jälkeen voisit lukea 3-4 kertaa myös sivut 2-86, ennenkuin kyselet täältä lisää.
Kiitos ja jaksamisia.
-Hyvönen-
"Se on siis nyt todistettu, että minä vain en osaa pelata." -the Captain-
- Z7-852
- Taisteluraporttikilpailun voittaja
- Viestit: 3568
- Liittynyt: Su 26.09.2004 18:49
- Paikkakunta: Jyväskylä/Pyhtää
Miksi kysyä tyhmiä?
Luit varmaan tämän ketjun kokonaan, koska olet siihen vastannut. Sielä kerrotaan aika paljon miten armour savet toimii.