"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

CSM Biker

Aloittelijatason kysymykset miniatyyrien maalaamisesta, kokoamisesta tai maaston rakentamisesta.
Migutti
Viestit: 507
Liittynyt: Su 29.10.2006 16:36
Paikkakunta: Espoo

CSM Biker

Viesti Kirjoittaja Migutti »

Nopea kysymys, johon haluttaisiin nopea vastaus: Onko CSM Biken kuski samaa kokoa kuin jalkaväkeläinen? Siis, jos sen pistäisi pystyyn, se olisi samanpituinen kuin normi chaosmarine? Tarvitsisin tietoa, kun erästä konversiota tässä suunnittelen..
Avatar
Druzhina Captain
Valvoja
Viestit: 1835
Liittynyt: Ke 13.11.2002 13:14
Paikkakunta: Helsinki

Re: CSM Biker

Viesti Kirjoittaja Druzhina Captain »

Jos tarkoitat, että onko se biker samaa marine kuin kaikki muutkin, niin vastaus on kyllä. Bikerfiguista ei ole henkilökohtaista kokemusta. Sen verran mitä Rhinon marine-torsoa vertailin muovimarinefiguun, niin ne ovat ainakin samaa kokoa. En usko, että biker-figut olisivat eri kokoa kuin rivimarinefigut.
Avatar
Grim
Viestit: 606
Liittynyt: La 30.08.2003 14:40
Paikkakunta: Riihimäki

Re: CSM Biker

Viesti Kirjoittaja Grim »

Biker on muutoin täysin samanlainen kuin perusmariini mutta jalat ovat bikeen yhteensopivat. Täten siitä ei tule aivan yhtä pitkä kuin muista mariineista jos sen kokoaa ilman bikeaan. Mutta täysin samaa kokoluokkaa ne kyllä ovat.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Perusteet”