Elikkä, kovasti olisin paketista juuri vetämiini suitteihin laittamassa twinari burst cannoneita (kolmeen). Kuitenkin armeijakirja jättää kysymysmerkin.
Armeijakirja sanoo kyllä selvästi, että jos otan saman asevalinnan kahdesti, tulee ko. aseesta twinlinked ja se vie kaksi ase/support slottia. Kuitenkaan en ole täysin varma, tarvitseeko minun hankkia multi-tracker voidakseni ampua kyseisenlaisella twin-linked aseella ja jos en tarvitse, niin olisiko mahdollista ottaa esimerkiksi twin-linked ase ja normi sekä hard-wired multi-tracker komentajalle ja ampua kumpaisellakin aseella saman vuoron aikana (siis sekä twin-linked X että perus Y)? Osaako joku enemmän Tauta pelannut valaista asiaa?
-Q
Tau - kriisipukujen varustaminen
Tau - kriisipukujen varustaminen
Dice are my best weapons.
Re: Tau - kriisipukujen varustaminen
Et voi ottaa kolmea samaa asetta. 2 on twinlinked, kolmanteen slottiin jotain muuta, eikä myöskään 2 samaa asetta voi ottaa erikseen. Twinlinked aseen ampumiseen ei tarvitse multitrackeria, sillä twin-ase lasketaan yhdeksi kun sitä ampuu. Twin-ase+ joku muu ase vaativat jo multitrackerin, ja hard-wiredinä vielä kaiken lisäksi kun loppuu hardpointit kesken. Elä kaikille suiteille bursteja laita 
Re: Tau - kriisipukujen varustaminen
Kysymys oli vain nimenomaan tuosta, onko twinari nyt yksi vai kaksi asetta sikäli kuin multi-trackeria kiinnostaa.
Kiitos paljon tästä. Keksisköhän sitä jotain kehittävää twinaria komentajille...
En toki kaikille laita burstia. Yks kolmen suittiporukka tulee kahden kyseisen kans, halpaa, rerollit rokkaa BS3:lla ja näyttää erittäin tyylikkäältä.
-Q
En toki kaikille laita burstia. Yks kolmen suittiporukka tulee kahden kyseisen kans, halpaa, rerollit rokkaa BS3:lla ja näyttää erittäin tyylikkäältä.
-Q
Dice are my best weapons.