Käytännössä tämä tarkoittaa sitä että rakennellaan figuja itse jostain random materiaalista. Itselläni on kesken vessapaperirullista ja pahvinpalasista tehty tankki :D Pelissä tuskin sitä koskaan tulen käyttämäään sillä tämä on ensimmäinen kerta kun tämmöistä harrastan. Teloina on siis vessapaperirullat pohajana popcornipaketti ja sitten muu osuus on random pahvinpalasia. aion käsitellä teloista parempia ja valella sen ohuella kerroksella vahaa johon saan yksityiskohdat. Katsotaan sitten miltä näyttää. Voin katsoa jos pistäisn tänne jossain vaiheessa kuvankin, mutta entäs te muut? Oletteko te tehneet tätä?
Auts! olisi ehkä pitänyt laittaa taide ja taitolajit osioon.
Figurakentelua
Figurakentelua
Genestealerit ovat tyranidejaHuru-Ukko kirjoitti:Genestealerit eivät ole tyranidejaEivät ole koskaan olleet, eivätkä tule olemaan.
Re: Figurakentelua
Juu scratchbuidausta tarkoitin. hienoja nuo sinun työt muuten. Minulla on vaikeuksia saada tankkiani edes pysymään kasassa saatika sitten tehdä siitä jotenkin siedettävän näköinen, mutta huvin vuoksihan tätä tehdään ja harjoitus tekee mestarin :)
Genestealerit ovat tyranidejaHuru-Ukko kirjoitti:Genestealerit eivät ole tyranidejaEivät ole koskaan olleet, eivätkä tule olemaan.
- jupu_pupu_mies
- Viestit: 2564
- Liittynyt: La 12.01.2008 20:44
- Paikkakunta: Hönölä
Re: Figurakentelua
kaverini on tehnyt jostain muovailuvahasta sellaisia käärmeen näköisiä ukkoja (kai jotain kaaosta)
ja kokeilin rautalangasta vääntää dryadia mutta ei onnistunut=(
ja kokeilin rautalangasta vääntää dryadia mutta ei onnistunut=(
