"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Ork 1,5k, pyöriä ja autoja

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Avatar
Accu
Viestit: 385
Liittynyt: Ma 16.02.2004 17:12
Paikkakunta: Jyväskylä

Ork 1,5k, pyöriä ja autoja

Viesti Kirjoittaja Accu »

Tällasta pyörittelin aikani kuluksi, nyt kun napitkin jopa löytyis. Olis varmaan kovempi jos jalkauttas pojat isompiin porukoihin ja ehkä tiputtas big mekin, jäljelle jäävillä pisteillä sais jotain kivaa, vaikka lootia röpöttelemään taustalle. Ideana kuitenkin tällä kertaa liikkua joka napilla enemmän kuin 6+d6 vuorossa. Saako täl pelata?

Warboss (klaw, bike, cybork, squig), 150
Bigmek (KFF), 85
6 nobz (bikes, painboy, 2 klawia, bigchoppa, pole, waaghi ja scorcha), 410
5 nobz (bikes, painboy, 2 klawia, pole, waagh ja scorcha), 355
11 boyz (nob: klaw, pole), 151
*trukk (RPJ, ram)
12 boyz (nob: klaw, pole), 157
*trukk (RPJ, ram)
2 deffkoptas (buzzsaw), 95
2 deffkoptas (buzzsaw), 95
Infra terram pumiliones cuprum edent!
AlmostLikeHuman
Viestit: 88
Liittynyt: La 05.09.2009 10:24
Paikkakunta: järvenpää

Re: Ork 1,5k, pyöriä ja autoja

Viesti Kirjoittaja AlmostLikeHuman »

Kyllähän tolla pelata saa, ja miksi tiputtaisit mekin pois?? kff mek tohon rekkaan missä on vielä tilaa (niinkuin olet jo varmaan tehnytkin), trukit ja pyörät yhteen ryppääseen eli 6" päähän siitä mek rekasta, niin saavat 5invut, ja vehicleistä tulee obscured... Tollaset ork footslogga poppoot on omasta mielestä ihan tylsiä (on tullut kokeiltua) ja henkilökohtaisesti pidän tosta kult of speedistä enemmän.. Suomeksi: on niitä huonompiakin listoja nähty (ja pelattu)
92% of teens have moved on to rap. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.
Metal is what we love.
Avatar
Rumiluntti
Viestit: 74
Liittynyt: Su 06.09.2009 12:18
Paikkakunta: Ei kikkailua

Re: Ork 1,5k, pyöriä ja autoja

Viesti Kirjoittaja Rumiluntti »

bikeillä aina 4+ cover
liikuta trukkeja pyörien takana
big mekin hinnalla lisää nobeja
????
PROFIT
Avatar
Inouj
Viestit: 2650
Liittynyt: Ti 18.03.2003 16:56
Paikkakunta: Great Fields, ES

Re: Ork 1,5k, pyöriä ja autoja

Viesti Kirjoittaja Inouj »

Ootko varma että haluat kaksi nobi ryhmää joista toinen ei scooraa?
Yks vaihtoehto on ynnää nobit samaan ryhmään, ja säästyvillä pisteillä ostaa vaikka yhdet grotit hengaamaan reserviin ja kävelemään pelin lopussa objectivelle. Toinen vaihotehto on uppia trukit battle wagoneiks ja ostaa lisää poikia. Voi olla että pisteiden saamiseks joutuu luopuu esim. noista ylim. koptereistä.
Avatar
Accu
Viestit: 385
Liittynyt: Ma 16.02.2004 17:12
Paikkakunta: Jyväskylä

Re: Ork 1,5k, pyöriä ja autoja

Viesti Kirjoittaja Accu »

Joo tuo scoorauksen puute vähän itseäkin mietityttää. Syy miksi mulla on trukkeja eikä battlewagoneita on lähinnä figuteknisiä (ei satu olemaan BW:tä) mutta tosiaan sen mitä vois ehkä tehdä olis joko yhdistää poikaryhmät Inouj:n ehdotuksen mukaisesti tai karsia koptista ja vaihtaa Bigmek toiseen warbossiin ja lisänobiin - näin saisin kaksi scoraavaa nobipyöräyksikköä ja yhden munakorin sijaan mulla olis sellaisia kaksi !

Mut joo, lopputuloksena tulee varmaan kuitenkin ostettua niin helvetisti vihernahkoja että maailman erilaiset listakikkailut on mahdollisia ihan "lennosta" sen suurempia suunnittelematta. Kiitos teille kommenteista :)
Infra terram pumiliones cuprum edent!
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijalistat”