Sivu 1/1

lurkin maalaminen

Lähetetty: La 03.05.2003 15:27
Kirjoittaja Cain
no hei mä aloitan keräämään vampyyrejä ja mä mietin saisi nopeasti ja hienot lurkit,ajattelin että sprayään skull white ja brown ink päälle tai chaos black spray ja bleched bone drybrushilla
antaa vinkkejä :)

Lähetetty: La 03.05.2003 15:34
Kirjoittaja Oikolukuhirvi
Miten olis Black Spray+scorched brown ja highlightit vermin brownilla

Lähetetty: La 03.05.2003 16:19
Kirjoittaja jullevi
Skull white spray ja maalaa syvennykset watered down dark fleshillä.

Lähetetty: La 03.05.2003 17:36
Kirjoittaja Bonehead
Jos nopeasti haluat kerran tehdä, niin tuo skull white spray ja sen päälle brown ink toimisivat melkoisen hyvin.

Lähetetty: La 03.05.2003 19:11
Kirjoittaja Machiavelli
Mä teen peli armeejaan musta pohjamaali --> scorched brown --> bleached bone --> skull white. Aseisiin chain mail ja chesnut ink ruostetta kuvaamaan.
Tää on tosi yksinkertanen, johtuu lähinnä siitä et ei ole aikaa eikä halua panostaa sataan lurkkiin täysillä.

EDIT: Ja kaikkein yksinkertaisinhan on musta spray ja skull white drybrush. Eikä se loppujenlopuks edes ole kovin hirvittävän näkönen ratkasu.

Lähetetty: La 03.05.2003 19:22
Kirjoittaja Jazka
Mä aion tehdä näin: Skull white---> Brown ink päälle---> Bleached bone drybrush. Aseet ja haarniskat maalataan chainmaililla ja brown ink ja black ink päälle. Bannereihin aion laittaa oman väriskeemani värit eli puneinen , kylmä sininen ja keltainen. Bannerit blendaan hyvin.

Lähetetty: Su 04.05.2003 14:19
Kirjoittaja Cain
juu no mä teen sen että spray skull white ja brown ink äälle niin se käy aika näppärästi:)

Lähetetty: Su 04.05.2003 19:16
Kirjoittaja Maelis
Ruskaa spray ja bleachad bone päälle skull white highlighteiks

Lähetetty: Ma 05.05.2003 07:55
Kirjoittaja zaruman89
siis etkö oo käyny faustin klinikalla siellä on varmaan viis tapaa ja kuvitettuina englanniksi!

tossois osote http://www.paintingclinic.com/operations/operation.htm

käy kattoon musta oli hyviä!