Yritin tehdä pientä Hellion-listaa, mutta vaihtoehdot olivat vieläkin rajoittuneemmat kuin ajattelin. Lienee selvää, ettei olla turnausjyrää hakemassa tässä koossa ja tällä idealla? Uudet ideat ovat kuitenkin aina tervetulleita. Ryhmien kokoja voisi toki heitellä ympäriinsä, mutta ei hirveän loistavia temppuja saa aikaan siinäkään.
#HQ
Baron Sathonyx [105p]
#Troop
Hellions x10, Helliarch, Agonizer [185p]
Hellions x10, Helliarch, Phantasm Grenade Launcher, Agonizer [205p]
Yhteensä 495 pistettä.
Typerää on, että halusin kokeilla jotain randomimpaa kuten Stunclawia, mutta pisteet jäävät vaan niin paljon vajaaksi koko ajan, että otetaan sitten kalleimpia leluja mitä saa. Kait tällä hauskaa voi pitää, mutta parempi kai suurentaa pistekokoa.
DE Hellions - 500p
Re: DE Hellions - 500p
Näitä samoja tässä olen pyöritellyt ja vitsi kaatuu aina yhteen pisteeseen. Toisen agonizerin vaihtaminen stunclawiin toisi toki kympin lisää, joten käytettävissä olisi 15p, mutta hellionitpa maksavat sen ihastuttavan 16. Kyse on siis vitutuksen maksimoimisesta :D Tokihan sitä saisi aseita vaihtamalla vaikka kaksikin hellionia lisää, mutta tarkoittaa heti ylimääräistä laatikollista figuja ja ei kuitenkaan varmaan ihan hirveästi toisi pelikokemukseen lisää.
Re: DE Hellions - 500p
Nuo hellionit kyllä kuolee niin helposti, etten 500 pisteeseen vielä niistä rupeais listaa rakentamaan..vaan eihän sitä koskaan tiedä, saattaahan tuo jotenkin toimiakin..
Vapaa on vasta kun päivissä sekoaa.
Re: DE Hellions - 500p
Nooh eipä ikenet veressä ole tarkoituskaan pelata ehkä pikemminkin ulkoiluttaa huvin vuoksi uusia harrastajia vastaan, kun eivät kovin isoja listoja saa ja normaaleita eldareita tulee ulkoilutettua isommissa pistemäärissä sitten. Ja noh tärkeintä varmaan onkin, että tuosta sitten laajentaa myöhemmin.