Demonien uudesta kirjasta mihinkään?
- Haizelhoff
- Valvoja
- Viestit: 2207
- Liittynyt: To 15.05.2008 18:30
- Paikkakunta: Helsinki
Re: Demonien uudesta kirjasta mihinkään?
Ite usein vertaan koiria screamereihin. Koirien ongelma on yksulotteisuus. Niil on charges hyvin ap- attackei, ilman chargee ei niinkään ja ne jumiutuu 2+ saveihin aika kivasti. Ne on kans hitaampia ku screamerit, eikä lennä (esim. ite etc:ssä blokkasin koirien liikkeet infiltroineil troopeil). Selkee plussa niille on halpa hinta. Jos deathstar täytyy kuitenkin valita, niin ennemmin screamerit ku koirat. Jos taas pelataan jotain muutaki ku yhtä yksikköö, ei 3 ryhmää koiriakaan oo hirveen pop, koska ne on taas niin yksuloitteisii. Jonkinlainen yhdistelmä screamerei, koirii ja FMC:eitä (taikka soul grindereita) lienee paras. Oma kokemus tähän asti demoneista on et jengi tekee niil listoi jotka tekee yht asiaa hyvin muttei enempää. Tiedä sitten pystynkö itsekkään parempaan, nyt oon yritelly ite pyöritellä demppa listoi koska psychic powereiden spämmiminen on semmosta jota en oo aikasemmin tehny.
Re: Demonien uudesta kirjasta mihinkään?
Viiden lentävän hirmuisen_olennon monokhorne on toiminut ihan ok, lahjojen ja trooppien kanssa tekee vähän tiukkaa mutta kyllähän sitä pelaa. 2k Peliin saa allyttämällä kuudennen hq-liitäjän kaaosmarineilta.
Nurglen liitävät prinssit ovat myös oikein mainioita, mutta loitsutasot vain maksavat rutosti.
Nurglen liitävät prinssit ovat myös oikein mainioita, mutta loitsutasot vain maksavat rutosti.
Re: Demonien uudesta kirjasta mihinkään?
^ Ei kai kakstonnisissa allyja tarvita kuudennen lentomörön kentälle tuomiseen. Eikös Demppojen dexi tarjoa pohjalle 5 (2 HQ ja 3 HS). Jos pisteet riittää niin teoriassa pitäisi saada 10 2k peleissä kun toinen FOC astuu voimaan.
It's really, really easy to see a complaint that you don't happen to agree with, and imbue it with a whole lot more emotion than is actually present.
- Hammerheart
- Viestit: 3207
- Liittynyt: La 01.02.2003 16:52
- Paikkakunta: Espoo
Re: Demonien uudesta kirjasta mihinkään?
Olen käyttänyt kuuden laumaa. Tyypillisesti sillä roihaisee jotain 10 power armourin jengiä, niin yksi tai kaksi jää jäljelle. Ja jos ne nyt saa sen FNP:n, niin ei se oikeasti vaikuta mihinkään. Jotain isompia squadeja, joille FNP olisi oikeasti kova juttu, noi rankaisee vielä paljon paljon pahemmin. Ja yllättävän usein vihu kuitenkin myös mokaa sen T-testin. Rehellisesti sanoen en muista, että FNP:n jakamisesta olisi ikinä ollut itselle mitään käytännön haittaa, joskin toki välttelen ampumasta mitään, millä FNP on jo pohjilla olemassa. Se 6+ on tosi marginaalinen ja kun yleensä se tosiaan tulee vain parille hengissä säilyneelle.Darius kirjoitti:Flamerit eivät tunnu olevan mitenkään liian hyviä paperilla, enkä ole niiden oikein nähnyt tekevän paljon vaikutusta pöydälläkään, mutta tiedä sitten, tarpeeksi iso massa..
Inouj kirjoitti:Väliin tietty kommentoi joku pelihipsteri, joka ei tiedä kommentoimastaan asiasta mitään, siirryttyään jo vuosia sitten pelaamaan GW:n main stream tuotteita "parempia" pelejä.