"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Argonathin galleria. (maastoa paljon lisätty)

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Argonath
Viestit: 618
Liittynyt: La 22.02.2003 11:25
Paikkakunta: Kajaani

Argonathin galleria. (maastoa paljon lisätty)

Viesti Kirjoittaja Argonath »

Otin enemmän ja parempia kuvia maastoista, nyt niistä saa jo jotain selvääkin. http://www.pbase.com/argonath
Viimeksi muokannut Argonath, Ke 01.10.2003 21:26. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Mikä tahansa väri on hyvä väri kunhan se on musta*
Midnight
Viestit: 44
Liittynyt: Su 03.08.2003 03:36

Viesti Kirjoittaja Midnight »

hienoja on
xxxxxxx
Viestit: 964
Liittynyt: Ma 25.11.2002 19:25

Viesti Kirjoittaja xxxxxxx »

Nuo Witch Hunterit ovat erittäin hienoja, ja itse henkilökohtaisesti pidän varsinkin siitä käsinukkea heiluttelevasta tyypistä, figuna ja sinun maalaamanasi ;). Myös maastot ovat taidokkaasti tehtyjä, varsinkin se puu ja kallio -hommeli.
Half-breed kirjoitti:Is answer question?
Avatar
Day
Valvoja
Viestit: 1948
Liittynyt: Su 13.10.2002 11:23
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Day »

Ovatkos nuo witch hunterit juuri se ryhmä, joka kävi näyttäytymässä conin maalauskisassa?

Piti vain kysäistä äkkiä, illemmalla enempi viestiä.
Le coeur a ses raisons que la raison ne connaît point. - Blaise Pascal, Pensées, 277
verLoren
Viestit: 491
Liittynyt: Ti 29.04.2003 19:08
Paikkakunta: Imatra

Viesti Kirjoittaja verLoren »

Sanoisin että vähän enemmän kuin pelifigutasoa. Hienoja on.
Ajattele ajattelua ajattelemisesta.
maddog

Viesti Kirjoittaja maddog »

Figut on hienoja, mut tuo kiilto kyllä käy silmiin.
baretul

Viesti Kirjoittaja baretul »

Hmm ohhoh :D, siistejä on.

Niin joo, eli tuo raju inkkaus tai lakkaus pistää silmään :(, eipä noissa muuta valiteltavaa ole, tai no ehkä korostamisesta ja varjostamisesta saisi olla syvemmät varjot paikoin ja sitten rajummat korostukset. Varsinki vaatteissa kannatais mun mielestä tehä enemmän varjoa ja valoa. Sittes hmm tarkuutta nyt vaan johinki kohtiin niin että saa tehtyä sellaset todella hallitut highlitit sun muut. No jooh tuollaisenaan jo aika samperin hyviä :D. Ai joo ja sittes metalleista, noi vähä "raa'an" näkösiä siis metalli pinnat atm, niitä voisi ehkä glazettaa tai maalaus vaiheessa ois voinu lisäillä erivärejä. Tai no tuo kuvakin saattaa vain hämätä tuossa.

Valokuvauksesta sen verra että :D, pari kolme luonnonvalo lamppua eri suunnista kohdistettuna, valkonen tausta tai muuten tasainen workkis iha kivasti. Noi figut vois kanssa kuvata erikseen sellassta taustaa vasten, ja sitten kuvata pari kertaa erikuvakulmista tuo diodraama (tuohan oli se mikä oli ryhmä kategoriassa conissa ? :D).

Hmm no jooh tuo maasto, siistiä se on kyllä :D. Puun flockaus ei ollut vain minun makuuni, se ois ehkä tarttenu enemmän flockia tohon tai siis enemmän sitä rautalankaa, tai trasselia, vai mitä ikinä käytätkään puun täyteaineena, tuossa lehti osassa.

Hmm noh mitäs muuta voi todeta ku wow :D, parempia kuvia odotellessa siis :D.
Argonath
Viestit: 618
Liittynyt: La 22.02.2003 11:25
Paikkakunta: Kajaani

Viesti Kirjoittaja Argonath »

Day kirjoitti:Ovatkos nuo witch hunterit juuri se ryhmä, joka kävi näyttäytymässä conin maalauskisassa?

Piti vain kysäistä äkkiä, illemmalla enempi viestiä.

Kyllä ovat.
Mikä tahansa väri on hyvä väri kunhan se on musta*
Avatar
Maelis
Viestit: 1766
Liittynyt: Ke 13.11.2002 16:26
Paikkakunta: the big smoke

Viesti Kirjoittaja Maelis »

Täällähän on hurjasti nykyään näitä hyviä maalaajia! (tai voiko teitä nyt enää hyviksi sanoa kun teitä on niin paljon=> keskitasoa parempia maalaajia) Maalaa lisää ja ota kuvia ja laita tänne. Värimaailma on tosi hieno maastoissa ja figuissa. Mutta figujen vaatteet varsinkin näyttää 'kuivilta' Onko varmasti ollu tarpeeks vetistä maalia?
Argonath
Viestit: 618
Liittynyt: La 22.02.2003 11:25
Paikkakunta: Kajaani

Viesti Kirjoittaja Argonath »

Mälis kirjoitti: Mutta figujen vaatteet varsinkin näyttää 'kuivilta' Onko varmasti ollu tarpeeks vetistä maalia?
Ei nämä muutenkaan mitään tosi showcase figuja ole, korkeintaan neljä blendi kerrosta highlightteihin pistin ja tuskin missään figussa meni yli 3 tuntia, piti vain jotain väsätä nopeasti röpeconiin kun maalauskisoihin on aina hauska tehdä jotain kun armeijan maalaus alkaa puuduttamaan.
Mikä tahansa väri on hyvä väri kunhan se on musta*
Avatar
Drgon
Viestit: 205
Liittynyt: Su 25.08.2002 13:03
Paikkakunta: Hyvinkää

Viesti Kirjoittaja Drgon »

ihan nättejähän nuo
"The sinews of war(hammer) are infinite money"
Avatar
attor
Viestit: 1348
Liittynyt: Ti 20.05.2003 10:33
Paikkakunta: Raisio

Viesti Kirjoittaja attor »

ihan hianoja :)
Kun mä kuolen kaikki baneni sä saat
The Scientist
Viestit: 736
Liittynyt: To 12.06.2003 12:57

Viesti Kirjoittaja The Scientist »

Hienosti maalattuja, itse tykkään että kuvia otetaan ikäänkuin pelimaastossa.
"I don't know what I want, but I know how to get it."
Argonath
Viestit: 618
Liittynyt: La 22.02.2003 11:25
Paikkakunta: Kajaani

Viesti Kirjoittaja Argonath »

Lisäsin galleriaan paljon maastokuvia, opettelin kameran käyttöä hieman paremmin ja tuloksenkin huomaa paljon parempina kuvina.
Mikä tahansa väri on hyvä väri kunhan se on musta*
baretul

Viesti Kirjoittaja baretul »

Hmm ohhoh :D, erittäin siistejä, eipä noissa paljo riitä valitamista, ja sekin on aika mielipidekysymykseen päin :D. Puitten rungot oli joissakin kohdissa aika isoja ja pienet latvat kuiteski, ja sittes jotkut materialit oli menny muusiksi (olis kannatanu tehä vahvemmasta kuten nuo piikit katossa jotka oli vääntyny muovi levystä). Sittes jotkut maaston palat on tehty ehkä pahvista tai jotain ne on pikkasen irti pöydästä tai missä noita pitääkin, tai sitte kuvat ja varjot niissä vaan hämää. Ai joo ja sitte jotkut puun palat, niitä olisi voinut hioa ja sahata yksinkertasimmiks tai jotain (voihan "mutkikaskin" puu näyttää siitiltä ..) kikkailla gs:llä das massalla tai jollain, että niistä olisi saanut luonnollisimpia, esim tehnyt niistä sen näkösiä että niillä olisi todella juuret (tehty esim gs:stä, milliputistista tai esim dasmassasta), nyt nuo näyttää hieman vain kepeiltä :(.

Noh heh epäselvän kommentointini jälkeen en voi todeta muuta kuin wow, varsiniin finlandsburg oli todella hassu, tuo oli yhtiä siisteimpiä maasto bittejä mitä olen nähnyt. Monet white dwarffin vakio battlereporteissa vilahtelevat bitit kalpenee noille :D. Noh good job.
Argonath
Viestit: 618
Liittynyt: La 22.02.2003 11:25
Paikkakunta: Kajaani

Viesti Kirjoittaja Argonath »

baretul kirjoitti:Hmm ohhoh :D, erittäin siistejä, eipä noissa paljo riitä valitamista, ja sekin on aika mielipidekysymykseen päin :D. Puitten rungot oli joissakin kohdissa aika isoja ja pienet latvat kuiteski, ja sittes jotkut materialit oli menny muusiksi (olis kannatanu tehä vahvemmasta kuten nuo piikit katossa jotka oli vääntyny muovi levystä). Sittes jotkut maaston palat on tehty ehkä pahvista tai jotain ne on pikkasen irti pöydästä tai missä noita pitääkin, tai sitte kuvat ja varjot niissä vaan hämää. Ai joo ja sitte jotkut puun palat, niitä olisi voinut hioa ja sahata yksinkertasimmiks tai jotain (voihan "mutkikaskin" puu näyttää siitiltä ..) kikkailla gs:llä das massalla tai jollain, että niistä olisi saanut luonnollisimpia, esim tehnyt niistä sen näkösiä että niillä olisi todella juuret (tehty esim gs:stä, milliputistista tai esim dasmassasta), nyt nuo näyttää hieman vain kepeiltä :(.
.
Tästä lähtien taidan rakentaa maastot puisen alustan päälle niin tulee tasaisempia ja kestävämpiä. Puista olen aivan samaa mieltä kanssasi mutta aina ei jaksa kikkailla, seuraaviin teen niin muhkeat juurakot että ei toisia. :) Pitänee muutenkin vaihtaa kestävämpiin materiaaleihin että kestävät ajanhammasta paremmin (ja pikkusiskon :) ). Kiitoksia kommenteista teit minusta paremman ihmisen. :wink:
Mikä tahansa väri on hyvä väri kunhan se on musta*
Thorwald
Viestit: 291
Liittynyt: La 24.08.2002 12:12
Paikkakunta: Pori
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Thorwald »

Onkos nuo rakennukset tehty sillä samalla gw:n tavalla.. foamcorea seiniksi.. balsaa laudoiksi ja paperista noita kattotiilejä?
mutta kyllä näyttää hienolta.
Where's mi pint? I can't do nothing whitout mi pint!
Argonath
Viestit: 618
Liittynyt: La 22.02.2003 11:25
Paikkakunta: Kajaani

Viesti Kirjoittaja Argonath »

Seinät on pelkkää pahvia kun foamcoresta saa pulittaa itsensä kipeäksi, muuten ihan perus gwtyylillä rakennettuja hommeleita.
Mikä tahansa väri on hyvä väri kunhan se on musta*
Thorwald
Viestit: 291
Liittynyt: La 24.08.2002 12:12
Paikkakunta: Pori
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Thorwald »

mukavaa.. että pelkästä pahvistakin saa hienoja taloja.. täytyypi ite kokeilla moista.
Where's mi pint? I can't do nothing whitout mi pint!
Taarne
Viestit: 238
Liittynyt: La 14.12.2002 00:43
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Taarne »

Wow! Kyllä kelpaa katsella - ja tuota Finlandburgia on kyllä pakko hieman apinoida, kun maastoa pitäisi saada, ja itselläni on Empiren armeija odottamassa maalausta.. Heh heh.

Hmh.. Tuon tekemisessä on kyllä varmaan aivan törkeästi mennyt aikaa, nuo talothan on kaiken rakentamisen yms. lisäksi maalattu erittäin hyvin. Huh.. Mitä olet muuten käyttänyt noiden pahviseinien teksturointiin?
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”