FB:n juustoisin figu

Warhammer Fantasy Battles -pelin palsta, jossa on tarkoitus keskustella kaikista niistä aiheista, jotka eivät sovellu muihin otsikoihin. Kysymyksiinkin vastataan, mutta käytä kuitenkin ensin hakua.
Upaf
Viestit: 28
Liittynyt: Ke 10.09.2003 13:28
Paikkakunta: Sipoo

FB:n juustoisin figu

Viesti Kirjoittaja Upaf »

Niin kertokaa mikä teidän mielestänne on FB:n juustoisin figu. minun mielestäni se on uusi Valtten Ghal-maraz ja iron resolve ja kaikkee
Yksi mahdollisuus miljoonasta onnistuu yhdeksän kertaa kymmenestä
Avatar
pamp-pu
Viestit: 2196
Liittynyt: Su 15.12.2002 13:39

Viesti Kirjoittaja pamp-pu »

No, jos tästä lonkalta heittäisi, niin Slanni on kyllä aika emmentaali.
Avatar
Grond
Viestit: 3335
Liittynyt: Ke 20.11.2002 12:00
Paikkakunta: 423 km turkkusta

Viesti Kirjoittaja Grond »

Lumpin Croopin puolituiset - niiden repuissa on kuitenkin sisällä kilokaupalla juustoa, leivän ja muun ruuan lisäksi.
Avatar
pamp-pu
Viestit: 2196
Liittynyt: Su 15.12.2002 13:39

Viesti Kirjoittaja pamp-pu »

Grond kirjoitti:Lumpin Croopin puolituiset - niiden repuissa on kuitenkin sisällä kilokaupalla juustoa, leivän ja muun ruuan lisäksi.
LOL :)
The Swordmaster
Viestit: 258
Liittynyt: To 10.07.2003 18:03

Re: FB:n juustoisin figu

Viesti Kirjoittaja The Swordmaster »

Upaf kirjoitti:Niin kertokaa mikä teidän mielestänne on FB:n juustoisin figu. minun mielestäni se on uusi Valtten Ghal-maraz ja iron resolve ja kaikkee
Tarkoitat siis peliteknisesti? No jos pisteitä ei katota niin Lord Kroak on aika kiva, kuten myös Archaon. Sitten tavallista tyypeistä Chaos Knigthit ovat kyllä himmeitä tappokoneita.
Tässä oli quote mutta jostain ******** syystä se on kieletty.
Vieras123
Peliporukkavalvoja
Viestit: 223
Liittynyt: La 17.08.2002 22:51

Viesti Kirjoittaja Vieras123 »

TK:n hautaskorpionit ovat varmastikin yksi juustoisimmista yksiköistä. Hyvät statit ja erikoissännöt (eritoten deep strike). Vastustajan tykkikukkulat on nopeasti ja vaivattomasti tuhottu ja pisteet saadaan moninkertaisina takaisin.

Toinen vempele on steam tank. Kerran olen sellaista vastaan pelannut, eikä ollut kivaa. Tosin, yhden pelin jälkeen ei pitäisi vetää johtopäätöksiä suuntaan tai toiseen... Mutta steam tank on juusto!
Bumba
Viestit: 662
Liittynyt: Ke 03.12.2003 17:50
Paikkakunta: Klaukkala/lintumetsä

Viesti Kirjoittaja Bumba »

Valtenin uusin se on varmasti joka mazin voiton varmistus sillä iron resolvella ja hyvällä ld:llä ja Zigmars Warhammerilla pistetään kasaan peto jos toinenkin
Internal affairs inquiry? A court of impeachment? no! this is an inquisition.
Taruman
Viestit: 119
Liittynyt: Ma 11.08.2003 16:51

Viesti Kirjoittaja Taruman »

Tomb Scorppion

ihan hieno figu hyvät statit hyvät erikois säännöt halpa pisteissä
sos
Viestit: 51
Liittynyt: Ke 26.02.2003 15:47

Viesti Kirjoittaja sos »

Steam tank jos semmoiseen ei ole varautunut.Hyvin ikävä
Rokottaja
Viestit: 1173
Liittynyt: Ma 12.08.2002 10:35
Paikkakunta: Vantaa

Viesti Kirjoittaja Rokottaja »

Night Goblin Fantatik. Sitä ei VOI tappaa closiksessa ja jos se on yksikössä, ei sitä liioin voi ampuakkaan.

Mutta oikeasti: Forgeworldin: Archaon, Karl Franz tai Laardi Kroak.
Nysse
Viestit: 666
Liittynyt: To 10.04.2003 19:30
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Nysse »

Rotat, pistelee juustotehtaita konkurssiin yhellä hyökkäyksellä.

Mut jooh toi uus valten pääsee kyl aika korkealle sijalle nyt. Todennäköisyys että se kuolee on aika törkeän pieni ja sen takia se aina pääsee mättämään takaisin. Sitten siihen lisätään vielä ghal maraz niin se on täydellinen juustohirmu.
Nopat & Taktiikka Ry
Pääkaupunkiseudun pelikerho

Figuharrastetta insinöörin putkiaivoilla: Engineered Gaming
An15
Viestit: 163
Liittynyt: Ke 29.10.2003 22:37
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja An15 »

Tyrion
"May eternal light of heaven shine upon your path!"
-Archangel Tyrael, Diablo II
Avatar
ErrSol
Viestit: 648
Liittynyt: La 01.03.2003 13:29
Paikkakunta: Glamtron

Viesti Kirjoittaja ErrSol »

JiVe kirjoitti:TK:n hautaskorpionit ovat varmastikin yksi juustoisimmista yksiköistä. Hyvät statit ja erikoissännöt (eritoten deep strike). Vastustajan tykkikukkulat on nopeasti ja vaivattomasti tuhottu ja pisteet saadaan moninkertaisina takaisin.
Samaa mieltä. Skorpparit on esim. stegadoniin verrattuna törkeän halpoja (sama määrä attackeja, sama S, parempi M, parempi WS, kaikki ne special rulet, ja maksaa 1/3 stegiksestä, ja on lisäksi special unit)

Archaon pysyy myöskin kestosuosikkina juustoisimmista figuista. Valtenista en tiedä, kun en sen heppaversion ruleja tiedä.
Viimeksi muokannut ErrSol, To 25.11.2004 14:48. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Avatar
jullevi
Valvoja
Viestit: 5724
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:38
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja jullevi »

Arkhan the Musta kirjoitti:Skorpparit on esim. stegadoniin verrattuna törkeän halpoja (sama määrä attackeja, sama S, parempi M, parempi WS, kaikki ne special rulet, ja maksaa 1/3 stegiksestä, ja on lisäksi special unit)
Aiheuttaa terroria, bolt thrower, impact hitit, T6 W5, US8, miehistö... Thumb scorpionia ei voi verrata härveliin, koska scorpion on Tomb things -uniitti ja stega on liskouniitti.

Näitä ketjuja on muuten nähty ennenkin, edellisestä on pari viikkoa.
"It's a great excuse to start collecting ANOTHER army. One can never have enough armies and starting a new one is always exciting."
Aven
Viestit: 561
Liittynyt: Ti 15.07.2003 10:48
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Aven »

Sanoisin että Tyroin, jätkä on vähintään yhtä hyvä kun archaon ja maksaa joku 2/3 archaonin pisteistä!
Ropetus
Valvoja
Viestit: 2848
Liittynyt: To 10.04.2003 18:53
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Ropetus »

Itseni mielestä juustoisimmat ovat juuri tuo Tomb Scorpion ja lisäksi skaveneiden lelut.
Ratling: Hähhähhää! Mepä ollaan mini-helblaster jota ei voi ampua!
WLC: Minäpä ammun sun kaikki yksittäiset charrut täältä metsästä, etkä sä voi sille yhtään mitään!
Warlock: Mäpä oon törkeen halpa maagi, jonka ei tarvii heittää loitsujaan, vaan saa aina parhaan skaven loitsun!
Siinä minun mielipiteitäni.
Viiksu
Viestit: 607
Liittynyt: Ke 28.08.2002 10:14
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Viiksu »

Uus Fransu
Avatar
JarLoz
Viestit: 1367
Liittynyt: Su 27.07.2003 18:20
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja JarLoz »

Ihan mitä olen tutuilta sääntöjä urkkinut, niin uusi Parta-Valten.
Rokottaja
Viestit: 1173
Liittynyt: Ma 12.08.2002 10:35
Paikkakunta: Vantaa

Viesti Kirjoittaja Rokottaja »

Minä taas en ole sääntöjä urkkinut, joten voisiko joku kertoa, mitä hyvää tässä parran panssarissa on. Pähkinänsärkijän säännöt jo tiedänkin (auto wound ei seivejä jonkin verran atakkeja lisää...)
Avatar
jullevi
Valvoja
Viestit: 5724
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:38
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja jullevi »

Teurastaja kirjoitti:Minä taas en ole sääntöjä urkkinut, joten voisiko joku kertoa, mitä hyvää tässä parran panssarissa on.
Valtenin panssarista saa 4+ saven. Juust000 !!!111
"It's a great excuse to start collecting ANOTHER army. One can never have enough armies and starting a new one is always exciting."
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Yleiset keskustelut”